II Niedziela Adwentu – 5 XII 2021 – Krośnica

 1. Dziś już II Niedziela Adwentu. Niech ten adwentowy czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Przypominamy , że adwentowe Msze św. roratnie o Matce Bożej będą odprawiane wieczorem, w dni powszednie o 18:00. Zachęcamy o podtrzymania  pięknej tradycji śpiewu godzinek przed Mszą świętą oraz do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.
 2. Dziękujemy  w imieniu poszkodowanych rodzin w pożarze  w Krempachach za ofiarę 1650zł  i 10€.
 3. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Mikołaja, biskupa, we wtorek św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w środę 8 grudnia przypada  święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.  W tym dniu MB prosiła ,,Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona”.
 5. 8 grudnia w kościele jest też zakończenie Roku św. Józefa. Po każdej Mszy św. będzie akt oddania się św. Józefowi.
 6. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 7. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk. Nawet jeśli ktoś zapomni o maseczce w kruchcie kościoła są wyłożone maseczki do pobrania.
 8. Serdeczne bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie lampy do prezbiterium w naszym kościele. Z kolei rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy za ofiarę na renowację i konserwację figur Świętego Piotra i Pawła z ołtarza głównego, która będzie trwała co najmniej do Wielkanocy.
 9. Bóg zapłać za zorganizowaną akcję utylizacji plastikowych śmieci z cmentarza
 10. Serdeczne bóg zapłać panu Stanisławowi Wolskiemu za bezinteresowne wykonanie i oklejenie drzwi kaplicy pogrzebowej sceną Zmartwychwstania Pana Jezusa.
 11. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej.
 12. Od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła będą wyłożone kartki z pytaniami na temat osoby ojca Leona, każdy kto znał ojca proszę, by tą kartkę wziął i wypełnił w domu, a podpisaną imieniem nazwiskiem wrzucił do skrzynki, która będzie w kruchcie kościoła.
 13. Z  inicjatywy Episkopatu Polski obchodzony jest dziś dzień pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest kwesta do puszka przy wyjściu z kościoła.
 14. W przyszłą niedzielę jak w każdą druga niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 15. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 16. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 17. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego we Wrocławiu  w ub. tygodniu  pracującego przed laty w naszej Parafii o. Franciszka Ksawerego od św. M. N. Teresy (Leona Hanzla) – miał 85 lat, z czego 60 w Zakonie i 53 w kapłaństwie oraz śp. Leszka Knapczyka z Kluszkowiec. Dobry Jezu a nasz…
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.