III Niedziela Adwentu – 12 XII 2021 – Krośnica

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu tzw. Gaudete. Niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Dziękujemy za ofiarę złożoną do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie 530 zł. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 3. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece adwentowe w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. We wtorek w zakonie karmelitańskim Uroczystość św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła i reformatora naszego Zakonu. W czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
 5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania modlitewne: we wtorek spotkanie synodalne, zapraszamy chętnych do dyskusji o kościele. W środę mężczyzn, a w czwartek grupę biblijną, o 18:00 do salki w klasztorze w Kluszkowcach.
 6. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 7. Prosimy zgłoszenie chorych w domach do spowiedzi świątecznej, którzy nie korzystają z posługi Kaplanów w pierwsze soboty.
 8. W kruchcie kościoła będą wyłożone kartki z pytaniami na temat osoby ojca Leona, każdy kto znał ojca proszę, by tą kartkę wziął i wypełnił w domu, a podpisaną imieniem nazwiskiem wrzucił do skrzynki, która jest w kruchcie kościoła.
 9. Spotkanie klasy 7 przed bierzmowaniem w środę po roratach
 10. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 18:00
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Gratulujemy naszym ministrantom zwycięstwa w zawodach LSO w halowej piłce nożnej w kategorii wiekowej ministrant i lektor młodszy, na szczeblu dekanalnym. Obie drużyny zakwalifikowały się do etapu rejonowego.
 14. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcję rąk.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.