IV Niedziela Adwentu – 19 XII 2021- Krośnica

 1. Dziś już ostatnia czwarta Niedziela Adwentu, która otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii ub. niedzieli wysokości …………. zł. Bóg zapłać za nie.
 3. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 4. Dzisiaj w kaplicy pogrzebowej jest kiermasz, wykonanych przez dzieci z naszej szkoły, ozdób świątecznych, z którego dochód jest przeznaczony dla remont cieknącego dachu w domu dziecka w Boliwii, prowadzonego przez siostry Służebniczki Dębickie. Bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła.
 5. Spotkanie klasy 7 przed bierzmowaniem w poniedziałek po roratach.
 6. W środę po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy dekorowaniu kościoła na święta, zapraszam także młodzież.
 7. W czwartek zakończenie Rorat oraz rozdanie nagród dla uczestników.
 8. W czwartek tj. 23 grudnia odwiedzimy chorych których odwiedzamy w ramach comiesięcznych odwiedzin, a także tych, którzy zostali zgłoszeni do spowiedzi świątecznej.
 9. W piątek 24 grudnia Wigilia. Przeżyjmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy, w czasie której, należy odczytać fragment Pisma św. o narodzenia Jezusa, zatroszczyć się aby była wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składaniem sobie życzeń i śpiewem kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinie i w sąsiedztwie. Zachęcamy tez do pielęgnowania polskiej tradycji by potrawy wigilijne były postne, a tym bardziej nie powinno być na niej alkoholu.
 10. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem, a okazja do spowiedzi będzie: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godziny 16:00 do Mszy Świętej, a także po niej. W wigilię Msza Święta roratnia będzie rano o godzinie 8:00, nie będzie Mszy wieczornej. Spowiedź w wigilię po Mszy Świętej do godziny 10:00.
 11. Spotkanie ministrantów w wigilię o godzinie 10:00.
 12. Pasterka będzie sprawowana zwyczajowo o północy w intencji parafian i dobrodziejów. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 13. W Boże Narodzenie 25 grudnia tj. w sobotę, Msze Święte wg porządku niedzielnego. Niedzielę 26 grudnia obchodzimy jako Niedzielę św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Z tej racji na wszystkich mszach będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taca przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszym kraju.
 14. Spotkanie ministrantów w wigilię o godzinie 10:00.
 15. Świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.
 16. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek.
 17. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 18. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego parafianina z Kluszkowiec śp. Wiesława Wójcika. Dobry Jezu .
 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.