XXXII Niedziela Zwykła – 7 XI 2021 – Krośnica

 1. Przypominamy, że do 8 listopada możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych, za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopad rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach, a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
 2. Dziękuję za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam na/dziękuję za adorację Najświętszego Sakramentu między mszami.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzu w wysokości 6456,26 na potrzeby cmentarza. Jednocześnie informujemy, że sam koszt wywozu śmieci z cmentarza od początku 2020 roku aż do dziś to 6425,87. Prosimy bardzo o nie wrzucanie do kontenera na śmieci żadnych żywych kwiatów, w tym chryzantem.
 4. Przyszła niedziela obchodzona jest w kościele  jako V światowy dzień ubogich. Z tej racji puszka będzie przeznaczona na ten cel a taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby naszego kościoła. 
 5. W tym tygodniu w liturgii w środę św. Leona Wielkiego papieża, doktora kościoła, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek wspomnienie św. Jozafata, bp i męczennika  w sobotę  wspomnienie pierwszych polskich świętych męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka, Krystyna i Mateusza.
 6. 11 listopada przypada  Narodowe święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W tym dniu należy wywiesić flagi narodowe w domach.
 7. Młodzież zapraszam na spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę po Mszy Świętej.
 8. W związku z trwającym w kościele Synodem, również i w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna działalności zespół synodalny, którego pierwsze posiedzenie będzie 12 listopada o 18:00 w Kluszkowcach w salce. Jest to grupa otwarta, każdy może przyjść na to spotkanie, powiedzieć swoje zdanie czego oczekuje w przyszłości od Kościoła. Szczególnie zapraszamy ludzi młodych, bo to dla was chcemy przygotować przyszłość Kościoła.
 9. W najbliższą sobotę wszystkie osoby będące członkami róży Różańcowej Zofii Klimczak zapraszam na spotkanie o godzinie 17:30 w kościele. Bardzo proszę aby każda osoba przyniosła ze sobą posiadaną tajemnicę różańca
 10. Serdecznie podziękowania kieruję do mieszkańców Krośnicy za troskę o kapliczkę, wyremontowanie jej dachu. Niech wasza postawa zaowocuje obfitym Bożym błogosławieństwem
 11. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o obowiązku zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, a więc również w Kościele. Prosimy o zachowanie odległości i dezynfekcję rąk. 
 12. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 15. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ub. tygodniu Krzysztofa Plewę. Dobry Jezu a nasz …
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.