XXXI Niedziela Zwykła – 31 X 2021 – Krośnica

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Modlitwa różańcowa ma wielką moc zjednywania sobie błogosławieństwa Bożego, potrzebnych łask oraz chroni tych, którzy uciekają się pod opiekę Matki Najświętszej. W najbliższą sobotę jest pierwsza sobota miesiąca, na którą zapraszam szczególnie te osoby, które chcą dołączyć do Żywego Różańca, modlić się za siebie, za swoją rodzinę, za zbawienie dusz, za tych wszystkich którzy nie znajdują czasu na modlitwę. Brakuje jeszcze kilka osób do dopełnienia tych róż, które działają przy naszym kościele. Czy znajdą się jeszcze osoby, które chcą się modlić za zbawienie swoje i swojej rodziny?
 2. Jutro 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje część tym wszystkim którzy weszli do chwały niebieskiej a nam ukazują drogę do świętości. Msze święte o 8:30 oraz o godz. 11:00 na cmentarzu z procesją za zmarłych.
 3. Jutro członkowie rady parafialnej będą zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza. Pamiętajmy że nie ma innego źródła finansowania cmentarza, jedynie ta coroczna składka, a troska cmentarz jest przecież troską o naszych zmarłych, o wszystkich, którzy są tam pochowani. Sam wywóz śmieci to ostatnio ogromne koszty.
 4. We wtorek 2 listopada Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny. Modląc się za zmarłych pomagamy  tym którzy przebywają jeszcze w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy duszą aby i one dołączyły do grona zbawionych.
 5. Penitencjaria Apostolska informuje, o przedłużeniu na cały listopad możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych związane z nawiedzeniem kościoła lub kaplicy w dniu 1 i 2 listopada lub cmentarza od 1-8 listopada można uzyskać  odpust zupełny, 1 w ciągu dnia, pod zwykłymi warunkami  tj: spowiedź , komunia święta , Ojcze nasz , Wierze w Boga  i dowolna modlitwa w intencji Ojca świętego. W dzień zaduszny Msze święte o 8:00 i 18:00.
 6. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą. W kościele wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. W listopadzie rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach,  a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
 7. Spotkanie klasy 7 w ramach przygotowania do bierzmowania w środę po Mszy Świętej.
 8. W tym tygodniu tez przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. Po Mszy Świętej wszystkich członków Żywego różańca zapraszam na spotkanie do salki na górze. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 9. Zapraszamy na spotkania modlitewne w Kluszkowcach o 18:00, w środę mężczyzn św. Józefa, a w czwartek na grupę biblijną.
 10. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o obowiązku zakrywania ust, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, a więc obowiązuje także w Kościele. Nawet jeśli ktoś zapomni o maseczce w kruchcie kościoła są wyłożone maseczki do pobrania.
 11. U ministrantów do nabycia są Dobre Nowiny , ich cena to 1 zł.
 12. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 13. Zbieramy ofiary na ogrzewanie kościoła, na zakup pelletu.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.