XXXIII Niedziela Zwykła – 14 XI 2021 – Kluszkowce

 1. Dziś  w kościele  obchodzony jest j V światowy dzień ubogich. Z tej racji kwesta do puszek  przeznaczona  jest na potrzeby biednych a taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby Parafii. 
 1. W tym tygodniu w liturgii w środę 17 listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy , w czwartek  błog. Karoliny Kózkówny ,dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego 
 1. W piątek 19 listopada  w naszym kościele  całodzienna adoracja Najświętszego  Sakramentu , jako duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego ku czci św. Rafała- Patrona Kościoła. Adoracja rozpocznie rano po Mszy św. o godz.6,30 wg porządku: od 7-8 ul. Kamieniarska i Turystyczna ,8-9 ul Wżarowa i Zielona , 9-10 Wspólna, Gorczańska ,Pienińska , 10-11 Podhalańska ,11-12  Strażacka, Sądecka ,Przedszkolaków ,12-13 Rozwojowa, Kluszkowianka 13-14 Karpacka , Borek ,Polna ,14-15 Karmelicka , Stylchyn, Cegielniana ,Piękna    15-16 Zdrojowa , Leśna ,16-17 Modrzewiowa, Szkolna. O 17 różaniec z wypominkami i procesja ku czci Bożego Miłosierdzia z Mszą św. wieczorną.
 1.  20 listopada w sobotę będziemy przezywać uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego . Suma o godz. 11,30 z procesja, której przewodniczyć będzie o. Bartłomiej Kolankiewicz , przeor z Zawoi. Prosimy o przygotowanie procesji: feretronów, sztandarów baldachimu. W zależności od pogody procesja będzie na zewnątrz kościoła lub w środku. Msze św. o 9,30 , 11,30 i 17,30
 1.  Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych.  Do   końca listopada  możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopada  rano o godz.6,30 odprawiana jest msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych a wieczorem  różaniec z wyczytywaniem  imion naszych zmarłych. Przyjmujemy już wypominki roczne.
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. W związku z tym na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Kandydaci złożą ministranckie przyrzeczenie i otrzymają specjalne błogosławieństwo. Kilku ministrantów zostanie także ustanowionych lektorami, czyli ministrantami Słowa Bożego. Szczególnie na tę uroczystość zapraszamy rodziny nowych ministrantów i lektorów. Po sumie wystawienie Najsw. Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Wszechświata. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP w kościołach w Polsce  będzie prowadzona kwesta na rzecz emigrantów
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie modlitewne : w środę  mężczyzn a w czwartek grupę biblijna po mszy św. wieczornej do salki.  
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Barbara Babik-Handzel ,Janina Plewa , Stanisława Handzel , Agnieszka Firek. W kaplicy: Natońska  Danuta , Bańka Krystyna.  
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 1. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ub tygodniu śp. Michała Pierwołę . Dobry Jezu a nasz … 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.