XXXII Niedziela Zwykła – 7 XI 2021 – Kluszkowce

 1. Przypominamy że do 8 listopada  możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopada  rano o godz.6,30 odprawiana jest msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych a wieczorem  różaniec z wyczytywaniem  imion naszych zmarłych. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzu w wysokości 12.501 na potrzeby cmentarza.
 2.  Przyszła  niedziela  obchodzona jest w kościele  jako V światowy dzień ubogich. Z tej racji puszka będzie przeznaczona na ten cel a taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby Parafii. 
 3. W tym tygodniu w liturgii w środę św. Leona Wielkiego papieża, doktora kościoła , w czwartek  św. Marcina z Tours, w piątek wspomnienie św. Jozafata, bp i męczennika  w sobotę  wspomnienie pierwszych świętych  męczenników: Benedykta , Jana , Izaaka, Krystyna i Mateusza.
 4. 11 listopada przypada  Narodowe święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Z tej racji Zw. Podhalan o/Kluszkowce , Wójt Gminy Czorsztyn, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury zapraszają mieszkańców  Kluszkowiec i okolic na Uroczystość związaną ze Świętem Niepodległości, która rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11,30  w nowym kościele .Po mszy św. przemarsz pod  obelisk Niepodległościowy przy remizie OSP. W tym dniu należy wywiesić flagi narodowe w domach.
 5. Już dziś informujemy że 20 listopada w sobotę będziemy przezywać uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego . Suma o godz. 11,30 z procesja.
 6. Związku trwającym  w kościele Synodem , również i w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczyna działalności zespół synodalny, którego pierwsze posiedzenie będzie 12 listopada po mszy św. wieczornej w salce. Jest to grupa otarta każdy może przyjść na to spotkanie, powiedzieć swoje zdanie czego oczekuje w przyszłości od kościoła. Szczególnie zapraszamy ludzi młodych bo to dla was chcemy przygotować na przyszłość kościoła.
 7. W tym tygodniu na relief Świętej Teresy ofiarę złożyła  Anna Bednarczyk i Anna Salamon. Niech święta Teresa wyprasza ofiarodawcom wszystkie potrzebne łaski.
 8. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o obowiązku zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych a więc obowiązuje to w Kościele. Zachowanie odległości i dezynfekcja rąk. 
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Teresa Siedlarczyk , Iwona Kowalczyk-Mroszczak , Beata Pulka, Danuta Bednarczyk. W kaplicy: Kielusiak Dorota i Hryc Izabela. 
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ub tygodniu Krzysztofa Plewę. Dobry Jezu a nasz …
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.