XXXI Niedziela Zwykła – 31 X 2021 – Kluszkowce

 1. Dziś zakończenie nabożeństw różańcowych z procesja w kościele o godz. 17,00 .
 2. Jutro 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje część tym wszystkim którzy weszli do chwały niebieskiej a nam ukazują drogę do świętości. Msze św. w kaplicy o godz. 7,30 i w kościele o 9,30 oraz 11,30. O godz. 13,00 na cmentarzu zostanie odprawiona msza święta z procesją za zmarłych. Nie będzie Mszy św. wieczorem w kościele.
 3. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu  na potrzeby cmentarzu .
 4. We wtorek 2 listopada  kościół  wspomina wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny. Modląc się za zmarłych pomagamy  tym którzy przebywają jeszcze w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy duszą aby  i one dołączyły do grona zbawionych.
 5. Penitencjaria Apostolska informuje, o przedłużeniu na cały listopad możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych związane z nawiedzeniem kościoła lub kaplicy w dniu 1 i 2 listopada lub cmentarza od 1-8 listopada można uzyskać  odpust zupełny, 1 w ciągu dnia, pod zwykłymi warunkami  tj: spowiedź , komunia święta , Ojcze nasz , Wierze w Boga  i dowolna modlitwa w int Ojca świętego. W dzień zaduszny  Msze św. : w kaplicy  7,30 , w kościele o 6,30 , 11,30 i 17,30.
 6. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas  Mszy świętej rano i wieczór. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii . W listopadzie rano Msza św.za zmarłych polecanych wypominkach a wieczorem Różanie c z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki  roczne  są w każdą niedzielę w kaplicy o 7.30. Kartki na wypominki roczne można składać do końca roku po 1 listopada.
 7. W tym tygodniu tez przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Z racji wypominek przed mszą św. nabożeństwa w czwartek i piątek będą po mszy św. wieczornej natomiast w sobotę zmiana tajemnic różańcowych z wypominkami o godz. 16,30.Spowiedż w te dni rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 16,30 do 18,30.W piątek odwiedzimy chorych w godzinach rannych. Taca pierwszo piątkowa na cele misyjne.
 8. W tym tygodniu na relief Świętej Teresy ofiarę złożyła pewna rodzina, Małgorzata i Józef Leśniccy z USA oraz Bartłomiej i Małgorzata Gurgul. Niech święta Teresa wyprasza ofiarodawcom wszystkie potrzebne łaski.
 9. Zapraszamy na spotkanie modlitewne w środę  mężczyzn św. Józefa a w Czartek grupę biblijna.
 10. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o obowiązku zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych a więc obowiązuje to w Kościele. Nawet jeśli ktoś zapomni o maseczce w kruchcie kościoła są wyłożone maseczki do pobrania.
 11. U ministrantów do nabycia jest prasa katolicka: Dla dzieci Kolorowe Pismo święte  Nowy i Stary Testament  cena 25 zl. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej .Dobre Nowiny  cena 1 zł.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Tomasiak Anna , Bochnak Elżbieta , Milaniak Zofia i Andrzej Sikora. W kaplicy: Teresa Siedlarczyk i Małgorzata Jankowska .
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.