Niedziela Chrystusa Króla – 21 XI 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla w kościele kończy rok liturgiczny. Zaraz po mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego  Sakramentu i odmówimy akt poświecenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata Jezusowi Chrystusowi , za który można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2.  Dziękujemy za ofiarę złożoną na tace  na potrzeby parafii ubiegłej niedzieli kwoty 3645,00 oraz  do puszek dla ubogich 1320 zł. i 10 euro. Dziś natomiast kwesta do puszek na rzecz emigrantów.
 3. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek   wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy  patronki  muzyki kościelnej ,w środę  świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 4. Dziękujemy za udział w Uroczystościach odpustowych ku czci sw. Rafała Kalinowskiego , Patrona naszego Kościoła Parafialnego.: służbie liturgicznej ,p. Organiście , br zakrystianowi ,paniom i panom niosącym figury i sztandary ,strażakom OSP Kluszkowce oraz tym wszystkim którzy byli w strojach góralskich. Dziękuję tez Albinie i Jerzemu Sosna za odnowienie płaskorzeźby św. Rafała na zewnątrz kościoła.
 5.  Przyszła niedziela to już  Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jak zawsze ostatnia niedziela miesiąca liturgia będzie góralska.
 6.  Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych.  Do   końca listopada  możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopada  rano o godz.6,30 odprawiana jest msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych a wieczorem  różaniec z wyczytywaniem  imion naszych zmarłych. Przyjmujemy już wypominki roczne.
 7.   Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o obowiązku zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych a więc obowiązuje to w Kościele. Zachowanie odległości i dezynfekcja rąk. Maseczki wyłożone są w kruchcie kościoła.
 8. W tym tygodniu ofiary  relief św. Teresy złożyli :  pewna rodzina ,Kazimierz i Anna Gorlicki,  Maria Bańka , Maria i Piotr Brzegowscy . Niech św. Teresa wszystkim ofiarodawcom wyprasza potrzebne łaski.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Katarzyna Jaworska ,Bogumiła Plewa , Iwona Wolska, Elżbieta Firek. W kaplicy: Gaździak Urszula i Kowalczyk Teresa.
 10. Jak wiemy w ub tygodniu znów miał miejsce pożar zabudowań w Krempachach : spłonęło 3 stodoły ze zbiorami i budynek mieszkalny. W przyszłą niedziele tj 28 listopada będzie  też kwesta do puszek dla pogorzelców.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.