I Niedziela Adwentu – 28 XI 2021 – Kluszkowce

 1. Dziś  rozpoczyna się w kościele  nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe Msze św. roratnie o Matce Bożej będą odprawiane wieczorem o godz. 17,30. Zachęcamy o podtrzymania  pięknej tradycji śpiewu godzinek przed Mszą świętą o godz. 17,00 . Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.
 2. Dzisiaj również kwesta do puszek na pogorzelców  w Krempachach. Prosimy o wsparcie tych rodzin w        trudnym okresie nie tylko  finansowo  ale tez i modlitwa.
 3. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek św. świętego Andrzeja , Apostoła,  w piątek św. Franciszka Ksawerego.  Również w  tym tygodniu tez przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 16,30 do 18,30.W piątek odwiedzimy chorych w godzinach rannych. Czwartek  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a w piątek do NSPJ . Nabożeństwa po Mszy świętej wieczornej. Taca pierwszo piątkowa na cele misyjne. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W tym tygodniu na relief Świętej Teresy ofiarę złożyła  Anna Bednarczyk . Niech święta Teresa wyprasza ofiarodawcom wszystkie potrzebne łaski.
 6. Zapraszamy na spotkanie modlitewne w środę  mężczyzn św. Józefa a w czwartek grupę biblijną.
 7. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk.  Nawet jeśli ktoś zapomni o maseczce w kruchcie kościoła są wyłożone maseczki do pobrania.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Regiec  Danuta , Zachwieja Elżbieta , Janczak Małgorzata , Wróbel Katarzyna W kaplicy: Kowalczyk Katarzyna , Florek Kinga .
 9. U ministrantów do nabycia adwentowy numer gazety Dobre nowiny w cenie 1 zl. a także dla dzieci Staś w cenie 8 zł.
 10. W przyszłą niedziele 5 grudnia w Polsce ,z inicjatywy Episkopatu Polski obchodzony jest  dzień pomocy materialnej dla kościoła na wschodzie. Na ten cel przeznaczona będzie puszka przy wyjściu z kościoła.
 11. Od przyszłej niedzieli nasza schola w każdą niedziele rozprowadzać będzie kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okazujemy im naszą wdzięczność za ubogacenie niedzielnej liturgii.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 13. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu w Krośnicy sp. Katarzynę Walkowicz a w Kluszkowcach śp. Annę Pierwoła. Dobry Jezu a nasz …
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.