II Niedziela Adwentu – 5 XII 2021 – Kluszkowce

 1. Dziś już II Niedziela Adwentu. Niech ten adwentowy czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Przypominamy , że adwentowe Msze św. roratnie o Matce Bożej są odprawiane wieczorem o godz. 17,30. Zachęcamy o podtrzymania  pięknej tradycji śpiewu godzinek przed Mszą świętą o godz. 17,00 . Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.
 2. Dziękujemy  w imieniu poszkodowanych rodzin w pożarze  w Krempachach za ofiarę 2040 zł  złożoną do puszek ub niedzieli. niedzieli
 3. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących. Również poświecone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Mikołaja, biskupa , we wtorek św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w środę 8 grudnia przypada  święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6,30, 11,30 i 17,30 .  W tym dniu MB za życzyła sobie aby obchodzono tzw. godzinę łaski od 12 – 13. Trwając na modlitwie w tej godzinie  Maryja obiecała wiele łask duszy i ciała.8 grudnia w kościele jest tez zakończenie Roku św. Józefa. Po każdej Mszy św. będzie akt oddani się św. Józefowi.
 5. W tym tygodniu na relief Świętej Teresy ofiarę złożyła  pewna rodzina . Niech święta Teresa wyprasza ofiarodawcom potrzebne łaski.
 6. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 7. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk.  Nawet jeśli ktoś zapomni o maseczce w kruchcie kościoła są wyłożone maseczki do pobrania.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Monika Brzegowska ,Barbara Kurpiel ,Kinga Plewa ,Beata Laskowska-Pelczarska ,w kaplicy: nikt nie sprzatał .
 9. U ministrantów  jest jeszcze do nabycia adwentowy numer gazety Dobre nowiny w cenie 1 zl. a także dla dzieci Staś w cenie 8 zł.
 10. Z  inicjatywy Episkopatu Polski obchodzony jest  dziś  dzień pomocy materialnej za kościoła na wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest kwesta do puszka przy wyjściu z kościoła.
 11. Od dziś nasza schola w każdą niedziele rozprowadzać będzie kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okazujemy im naszą wdzięczność za ubogacenie niedzielnej liturgii.
 12. W przyszłą niedzielę jak w każdą druga niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 14. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego we Wrocławiu  w ub. tygodniu  pracującego przed laty w naszej Parafii o. Franciszka Ksawerego a także   śp. Leszek Knapczyk z Kluszkowiec   Dobry Jezu a nasz
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.