III Niedziela Adwentu – 12 XII 2021 – Kluszkowce

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu tzw. Gaudete. Niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Dziękujemy za ofiarę złożoną do puszek w ub niedzieli dla kościoła na wschodzie 910 zł. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 3. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Również poświecone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. We wtorek w NZ Uroczystość św. Jana od Krzyża doktora Kościoła i reformatora naszego Zakonu. W czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy św. roratniej. W piątek 17 grudnia w naszym kościele całodzienna adoracja najść. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 6,30 i 18,00 Adoracja wg porządku : od 7-8 ul. Kamieniarska i Turystyczna ,8-9 ul Wżarowa i Zielona , 9-10 Wspólna, Gorczańska ,Pienińska , 10-11 Podhalańska ,11-12 Strażacka, Sądecka ,Przedszkolaków , 12-13 Rozwojowa, Kluszkowianka 13-14 Karpacka , Borek ,Polna 14-15 Karmelicka , Stylchyn, Cegielniana ,Piękna 15-16 Zdrojowa , Leśna 16-17 Modrzewiowa, Szkolna. Procesja do Bożego Miłosierdzia po śpiewie godzinek .
 5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie modlitewne : we wtorek spotkanie synodalne, zapraszamy chętnych do dyskusji o kościele. W środę mężczyzn a w czwartek grupę biblijna po mszy św. wieczornej do salki.
 6. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 7. Prosimy zgłoszenie chorych w domach do spowiedzi świątecznej, którzy nie korzystają z posługi Kaplanów w I piątki.
 8. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę strażacy będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok. Komendant OSP Kluszkowce prosi o łaskawe ich przyjęcie.
 9. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Babiak Krystyna, Matyja Teresa. Toczek Lucyna i Rafał, Salamon Maria. W kaplicy: Greczek Monika, Danuta Czubernat .
 11. Nasza schola rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okazujemy im naszą wdzięczność za ubogacenie niedzielnej liturgii.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.