IV Niedziela Adwentu – 19 XII 2021- Kluszkowce

 1. Dziś już ostatnia czwarta Niedziela Adwentu ,która otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii ub. niedzieli wysokości 4050 zł. Bóg zapłać
 3. W piątek 24 grudnia Wigilia. Przeżyjmy ja wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy, w czasie której należy odczytać fragment Pisma św. o narodzenia Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składaniem sobie życzeń i śpiewem kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinie i w sąsiedztwie. Zachęcamy tez do pielęgnowania polskiej tradycji by potrawy wigilijne były postne a tym bardziej nie powinno być alkoholu .Boże Narodzeni świętujmy czystym sercem okazja do spowiedzi : w poniedziałek i wtorek rano od 6,30-730 i popołudniu od 16,30-18,30 , w środę i czwartek od 6,30-8,00 i popołudniu od 16,00-18,30. Wigilię Msze św. w kaplicy oraz 6,30 i 11,30 w kościele. Nie będzie Mszy św. wieczorem. Spowiedź w wigilię od 6,30 do 11,00.Zapraszamy na Pasterkę w kaplicy o 22,00 w kościele tradycyjnie o 24,00.
 4. Świece adwentowe w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Również poświecone opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 5. W Boże Narodzenie 25 grudnia tj w sobotę Msze św..wg porządku niedzielnego. W niedzielę 26 grudnia obchodzimy jako Niedziela św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Z tej racji na wszystkich mszach św. będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taca przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszym kraju. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca ,suma będzie po góralsku.
 6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek.
 7. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 8. We wtorek tj 21 grudnia odwiedzimy chorych którzy zostali zgłoszeni do spowiedzi świątecznej. Do pozostałych chorych pójdziemy w I piątek stycznia.
 9. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś. W cenie 8 zl.
 10. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Babiak Krystyna, Matyja Teresa. Toczek Lucyna i Rafał, Salamon Maria. W kaplicy: Lucyna Głód, Krężel Renata.
 12. W ostatnim czasie ofiarę na relief św. Teresy od Dzieciątka Jezus złożyli :Agnieszka i Adam Firek , Edyta i Piotr Jandura. Niech św. Teresa wyprasza im potrzebne łaski.
 13. Nasza schola rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okazujemy im naszą wdzięczność za ubogacenie niedzielnej liturgii.
 14. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego parafianina z Kluszkowiec śp. Wiesława Wójcika. Dobry Jezu .
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.