XXXIII Niedziela Zwykła – 13 XI 20222 – Kluszkowce

  1. Dziś w kościele obchodzony jest VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji kwesta do puszek przeznaczona jest  na potrzeby biednych i potrzebujących  a  jak w każdą  II niedziele miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. 
  2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad rano Msza święta w int zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych  a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne przyjmujemy do końca grudnia.
  3. W tym tygodniu w liturgii : W poniedziałek w naszym zakonie obchodzimy Wszystkich świętych NZ a we wtorek wspomnienie wszystkich zmarłych NZ. 17 listopada wspomnienie  św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy
  4. W piątek 18 listopada jako duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego ku czci św. Rafała Kalinowskiego Patrona kościoła będzie całodzienna adoracja Najświętszego  Sakramentu  wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , Przedszkolaków  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  Gospodarcza ,  Modrzewiowa ,od 17  wypominki  i różaniec   z  procesja w kościele.
  5.  Przyszła niedziela   to niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, kończy się rok liturgiczny. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać odpust. Prosimy o udział w strojach góralskich. Sumie odpustowej z procesją o godz. 11,30 będzie przewodniczyć O. Damian karmelita z Krakowa. Prosimy o przygotowanie procesji.
  6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie modlitewne : w środę mężczyzn św. Józefa a w czwartej grupę biblijna po mszy świętej wieczornej do salki.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Stanisława Hanzel , Barbara Babik , Adam Firek , Krystyna Bańka . W kaplicy Doleńska Dorota i Kowalczyk Teresa.  
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Od  15 listopada przyjmujemy intencje mszalne na I kwartał przyszłego roku.
  10.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.