XXXII Niedziela Zwykła – 06 XI 2022 – Kluszkowce

  1. Przypominamy ze do 8 listopada można ofiarować wielki dar odpustu za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Przez cały listopad rano Msza święta w int zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych  a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne przyjmujemy do końca grudnia. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzy 1 listopada  kwoty 12 781 i 20 euro.
  2. W tym tygodniu w liturgii : w środę  9 listopada święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie  w czwartek św. Leona Wielkiego , papieża, doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Marcina z Tour bp. A w sobotę świętego  Jozafata , męczennika. 
  3. 11 listopada przypada Narodowe Święto  Niepodległości  naszej Ojczyzny. Z tej okazji Wójt Gminy, Dyrektor Centrum Kultury, Związek Podhalan zapraszają  mieszkańców  Kluszkowiec  i okolic na Uroczystości związane  ze Świętem  Niepodległości, które rozpoczną się  Mszą świętą w int Ojczyzny o godz. 10,30 w Kaplicy MB Częstochowskiej. Po Mszy św. przemarsz pod obelisk Niepodległościowy przy remizie OSP. W tym dniu pamiętajmy by wywiesić  flagi narodowe  w domach. Na piątek Abp udzielił  dyspensy od pokarmów mięsnych.
  4. Już dziś informujemy że 20 listopada w niedzielę będziemy przezywać uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego , Patrona naszego kościoła. Suma odpustowa z procesja o godz. 11,30.Natomiast 11 listopada będzie wprowadzenie relikwii Świętego do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dobrze by było aby pojechała delegacja  również i z naszej Parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie do 9 listopada.
  5. W przyszłą niedzielę jako II niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii. Przypominamy  ze poniesione koszty dotychczasowych prac   dachu to 540 tys. Zakup samej blachy to 395 tys. Ze składek która zbierała Rada Parafialna i wpłat na konto uzyskano kwotę 203 tys, ze sprzedaży starej blachy z dachu uzyskano 113 tys. a zatem brakuje nam jeszcze prawie 100 tys. Na ten cel w ostatnią niedziele listopada Rada Parafialne będzie nadal przyjmować tzw wpisowe lub można wpłacać na konto Parafii. Również przyszła niedziela obchodzona jest w kościele jako   Światowy Dzień Ubogich. Kwesta do puszek po każdej Mszy św. będzie przeznaczona na rzecz ubogich , potrzebujących.
  6. U ministrantów jest do nabycia kolorowy miesięcznik  Chrystus i Ty w cenie 2,50.  Ciekawe artykuły o Eucharystii  i cudach eucharystycznych, adoracji Najśw. Sakramentu i inne.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Sikora Agata ,Anna Tomasik , Elżbieta Bochnak , Jankowska Małgorzata . W kaplicy Milaniak Zofia ,Firek Elżbieta . 
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Bożemu  miłosierdziu polećmy zmarłą w Kluszkowcach śp. Marię Chryc-Zurkową. Dobry Jezu..
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.