XXXI Niedziela Zwykła – 30 X 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy w strojach góralskich na sumą . Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych z procesją w kościele o godz. 17,00.
 2. W imieniu rodziny z Krośnicy ,która w pożarze straciła  dom mieszkalny dziękujemy za wspomożenie pogorzelców . Na ten cel  ub. niedzieli złożono kwotę 10.800 i 20 euro.
 3. We  wtorek 1 listopada  przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej. A nam ukazuje drogę do świętości. Msze święte  w kaplicy o 7,30 w kościele o godz. 9,30 i 11,30.Nie będzie  mszy świętej  wieczór. Natomiast o godz. 13,00 na cmentarzu odprawiona będzie msza święta z procesja za zmarłych.
 4. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą  kwestować  na cmentarzu na utrzymanie cmentarza. 
 5. W środę 2 listopada kościół wspomina Wszystkich wiernych zmarłych ,czyli obchodzi dzień zaduszny. Modląc się zmarłych pomagamy tym wszystkim którzy przebywają jeszcze w czyśćcu, ofiarując im dar naszej modlitwy by i Oni dołączyli do grona zbawionych. Msze św.  w tym dniu w kaplicy o godz. 7,00 , w kościele o godz. 6,30 , 11,30 i 17,30.W miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny w dniu 1 i 2 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust można zyskać tylko jeden raz w  ciągu dnia. W czasie nawiedzenia  należy odmówić : Ojcze nasz, Wierze w Boga oraz być po spowiedzi i komunii świętej oraz pomodlić się w intencji Ojca św. Również  w dniach od 1-8 listopada za nawiedzanie  cmentarza odpust zupełny w pozostałe roku dni odpust cząstkowy. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 6. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie  czystym sercem. Okazja do spowiedzi codziennie podczas Mszy św. rano i wieczór. Kartki na wypominki listopadowe można składać w zakrystii.Za zmarłych w listopadzie rano sprawowana jest msza święta  a wieczorem Różaniec z wyczytywaniem zmarłych.
 7. W tym przypada też I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Z racji wypominków nabożeństwo  w I czwartek i piątek będzie po mszy świętej ,natomiast w sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16,30.  W piątek odwiedzimy chorych. Taca pierwszopiatkowa na cele misyjne kościoła.
 8. U ministrantów jest do nabycia kolorowy miesięcznik Staś dla dzieci w cenie 10 zl.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Izabela Hryc , Beata Pulka , Dorota Kielusiak ,Iwona Mroszczak. W kaplicy  Jaworska Stanisława i Brzegowska Grażyna . 
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.