XXX Niedziela Zwykła – 23 X 2022 – Kluszkowce

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych którzy głoszą i głosili Chrystusa w różnych zakątkach świata. Dziś , popołudniu będzie procesja różańcowa  z figura MB Różańcowej o godz. 16,00  od kaplicy ul Karmelicka, Podhalańska , Rozwojową, Zdrojową ul Gorczańska do kościoła i dopiero MSZA ŚW. WIECZORNA. Nie będzie nabożeństwa  różańcowego w kościele. Na procesje przynieśmy świece. Również dziś  prowadzona jest  kwesta dla  młodej rodziny  dwójką małych dzieci   w tym jednym niepełnosprawnym z Krośnicy, której 11.X spłonął  nowy dom typu kanadyjskiego. Cieszyli się nim zaledwie 2 miesiące. Hojnie wspomóżmy tę akcje.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu Papieskim  na stypendia dla młodzieży zdolnej a nie zamożnej fundowane przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia kwestuje do puszek  jako żywy pomnik św. Jana Pawła II, kwoty 1247 zł.
  3. Zbliża się listopad, czas modlitewnej pamięci za zmarłych. Zachęcamy do zrobienie porządków na cmentarzu pamiętajmy przy tym o segregacji śmieci, przypominamy też o uiszczaniu opłat za nie. Kto nie opłaca śmieci, powinien zabierać ze sobą do domu wszelkie odpady grobu. Chryzantemy bez plastikowych doniczek można składać  przy studni. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii . W listopadzie rano Msza św.za zmarłych polecanych wypominkach a wieczorem Różaniec z wyczytywaniem zmarłych.
  4. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 28 października  święto świętych Apostołów  Szymona i Judy Tadeusza .
  5. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym w naszym kościele codziennie o godz. 17,00.Za odmówienie cząstki różańca wspólnie można uzyskać odpust  czyli darowanie  kar czyśćcowych za grzechy pod zwykłymi warunkami.
  6. W tym tygodniu w środę   26 października zapraszamy mężczyzn  a w Czartek grupę biblijną na spotkanie  po mszy św. wieczornej do salki.
  7. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy w strojach góralskich na sumą .
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Zofia Dziatkowicz , Łukasz Maria , Drozdek Janina, Kurpiel Maria. W kaplicy  Piekarska Ewa i Trybunia Paulina .
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.