XXIX Niedziela Zwykła – 16 X 2022 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiarę 4940,00 złożone na tacę w ub.  niedzieli  przeznaczona jest na potrzeby materialne parafii. Już dziś informujemy że Rada Parafialna  postanowiła że jeszcze w ostatnią niedziele  listopada będzie przyjmować  tzw wpisowe na pokrycie kosztów dachu. 
 2. Dziś kolejna rocznica wyboru kard. Wojtyły  na papieża. W Polsce obchodzimy  XXII Dzień Papieski. Fundacja dzieło Nowego Tysiąclecia kwestuje do puszek na stypendia dla zdolnej niezamożnej młodzieży, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 3. W piątek 21 października w naszym kościele trwa modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas całodziennej adoracji Najświętszego  Sakramentu  wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  Gospodarcza ,  Modrzewiowa ,od 17 – 18 Różaniec  z  procesja w kościele.
 4. Zbliża się listopad, czas modlitewnej pamięci za zmarłych. Zachęcamy do zrobienie porządków na cmentarzu pamiętajmy przy tym o segregacji śmieci, przypominamy też o uiszczaniu opłat za nie. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii . W listopadzie rano Msza św.za zmarłych polecanych wypominkach a wieczorem Różaniec z wyczytywaniem zmarłych.
 5. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 17 października  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika , we wtorek  św. Łukasza Ewg, w czwartek św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji a w sobotę św. Jana Pawła II.
 6. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym w naszym kościele codziennie o godz. 17,00.Za odmówienie cząstki różańca wspólnie można uzyskać odpust  czyli darowanie  kar czyśćcowych za grzechy pod zwykłymi warunkami.
 7. W przyszłą niedzielę 23 października będzie procesja różańcowa  z figura MB Różańcowej o godz. 16,00  od kaplicy ul Karmelicka, Podhalańska , Rozwojową, Zdrojową ul Gorczańska do kościoła i dopiero MSZA ŚW. WIECZORNA. Nie będzie nabożeństwa  różańcowego w kościele. Na procesje przynieśmy świece.
 8. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta dla  młodej rodziny  dwójką małych dzieci   w tym jednym niepełnosprawnym z Krośnicy, której 11.X spłonął  nowy dom typu kanadyjskiego. Cieszyli się nim zaledwie 2 miesiące. Hojnie wspomóżmy tę akcje.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bednarczyk Danuta , Barbara Szęszoł, Siedlarczyk Teresa i Anna Najger. W kaplicy  Wojtaszek Krystyna , Bednarczyk Sabina .
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą nasza parafiankę w Krośnicy śp. Stefanie Wojtaszek. Dobry Jezu   … 
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.