XXVIII Niedziela Zwykła – 9 X 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca jak w każdą II niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby materialne parafii. Całkowity koszt prac przy dachu wykonanych do tej pory wynosi 540 tyś. zł. Koszt samej blach to 395 tyś. Ze składek, które zbierała Rada Parafialna i wpłat na konto uzbieraliśmy 203 tyś. zł., ze sprzedaży złomu z dachu uzyskalismy 113 tyś. Do spłaty wszystkich prac potrzebujemy jeszcze 124 tyś zł.
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeprowadza się badanie praktyk religijnych tzw. Liczenie wiernych. W Mizernej uroczystość odpustowa.   
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski po hasłem „Blask prawdy”. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie kwestować do puszek na stypendia dla zdolnej niezamożnej młodzieży, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II
 4. Nabożeństwo Różańcowe codziennie wieczorem o godzinie 17.00. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 5. Zbliża się listopad, czas modlitewnej pamięci za zmarłych. Zachęcamy do zrobienie porządków na cmentarzu pamiętajmy przy tym o segregacji śmieci, przypominamy też o uiszczaniu opłat za nie. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii . W listopadzie rano Msza św.za zmarłych polecanych wypominkach a wieczorem Różaniec z wyczytywaniem zmarłych.
 6. W tym tygodniu Zapraszamy młodzież na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Klasa 8 w poniedziałek po Mszy wieczornej, klasa 7 we wtorek po Mszy wieczornej, tj 18.15 .W środę spotkanie mężczyzn św. Józefa a w czwartek grupy biblijnej po mszy świętej wieczornej w salkach katechetycznych. W sobotę 15 października w Naszym Zakonie Karmelitańskim przypada Uroczystość Świętej Teresy od Jezusa doktor Kościoła i reformatorki naszego zakonu.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Palica Izabela , Monika Brzegowska , Dorota Bańka , Ewa Polak-Rapciak , Maria Zwydak. W kaplicy  Chryc  Anna i Monika Bednarczyk .
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka : Dobre Nowiny – 2 zł i kwartalnik o duchowości  Głos karmelu cena 14 zł.
 9. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej .
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. Komunikat : Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbędą się w środę 12 października od godz. 12.45 na parkingu przy kościele. Więcej informacji na ulotkach.