Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 XI 2022 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy w kościele rok liturgiczny. Zaraz po mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata Jezusowi Chrystusowi. Za który można uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy  doroczny odpust parafialny Patrona naszego  kościoła św. Rafała Kalinowskiego. Sumie odpustowej przewodniczy O. Damian Sochacki karmelita z Krakowa. Po sumie procesja.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone ub. niedzieli na potrzeby parafii kwoty 4370 zł. a do puszek na potrzeby ubogich kwoty 1540 zł. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować tzw. wpisowe  na remont dachu.
  4. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad rano Msza święta w int zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych  a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne przyjmujemy do końca grudnia.
  5. W tym tygodniu w liturgii : W poniedziałek wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny , we wtorek św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki  kościelnej. Panu organiście, scholi dziękujemy za ubocznie liturgii. W czwartek wspomnienie  świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy.
  6.  Przyszła niedziela   to już I Niedziela Adwentu. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy na sumą „Góralska”.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Wróbel Katarzyna, Florek Kinga , Janczak Małgorzata , Kowalczyk Katarzyna. W kaplicy: Regiec Danuta i Gaździak Urszula.
  8. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 2 zł.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. Komunikat Wójta Gminy Czorsztyn
  11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.