XXXII Niedziela Zwykła – 06 XI 2022 – Krośnica

 1. W pierwszą niedzielę miesiąca dziękuję za uczestnictwo w Liturgii w strojach góralskich, zapraszam oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. Przypominamy ze do 8 listopada można ofiarować wielki dar odpustu za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. W listopadzie codziennie rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach,  a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzu 1 listopada w kwocie ……………………………………………….
 3. W tym tygodniu w liturgii: w środę 9 listopada święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, w czwartek św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Marcina z Tour bp., a w sobotę świętego Jozafata, męczennika. 
 4. 11 listopada przypada Narodowe Święto  Niepodległości naszej Ojczyzny. Na piątek Abp udzielił  dyspensy od pokarmów mięsnych. Również 11 listopada odbędzie się wprowadzenie relikwii świętego Rafała Kalinowskiego do świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dobrze by było aby pojechała delegacja również i z naszej Parafii. Chętni proszeni są o zgłoszenie do 9 listopada.
 5. W przyszłą niedzielę jako II niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Ta kolejna niedziela obchodzona jest w kościele jako Światowy Dzień Ubogich. Kwesta do puszek po każdej Mszy św. będzie przeznaczona na rzecz ubogich , potrzebujących.
 6. U ministrantów jest do nabycia kolorowy miesięcznik Chrystus i Ty w cenie 2,50.  Ciekawe artykuły o Eucharystii  i cudach eucharystycznych, adoracji Najśw. Sakramentu i inne.
 7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8. Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli zbiórkę zorganizowaną na terenie Krośnicy na poszkodowanych mieszkańców w pożarze oraz tym którzy okazali swoją pomoc przy pracach porządkowych zaraz po pożarze.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Bożemu  miłosierdziu polećmy zmarłą w Kluszkowcach śp. Marię Chryc-Zurkową. Dobry Jezu..
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.