XXXI Niedziela Zwykła – 30 X 2022 – Krośnica

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Modlitwa różańcowa ma wielką moc zjednywania sobie błogosławieństwa Bożego, potrzebnych łask oraz chroni tych, którzy uciekają się pod opiekę Matki Najświętszej. W najbliższą sobotę jest pierwsza sobota miesiąca, na którą zapraszam szczególnie te osoby, które chcą dołączyć do Żywego Różańca, modlić się za siebie, za swoją rodzinę, za zbawienie dusz, za tych wszystkich którzy nie znajdują czasu na modlitwę.
 2. Jutro 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje część tym wszystkim którzy weszli do chwały niebieskiej, a nam ukazują drogę do świętości. Msze święte o 8:30 oraz o godz. 11:00 na cmentarzu z procesją za zmarłych.
 3. Jutro członkowie rady parafialnej będą zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza. Pamiętajmy że nie ma innego źródła finansowania cmentarza, jedynie ta coroczna składka, a troska cmentarz jest przecież troską o naszych zmarłych, o wszystkich, którzy są tam pochowani. Sam wywóz śmieci generuje ogromne koszty.
 4. W środę 2 listopada Kościół wspomina Wszystkich wiernych zmarłych, czyli obchodzi dzień zaduszny. Modląc się zmarłych pomagamy tym wszystkim którzy przebywają jeszcze w czyśćcu, ofiarując im dar naszej modlitwy by i Oni dołączyli do grona zbawionych. W dzień zaduszny Msze święte o 8:00 i 18:00.
 5. W miesiącu listopadzie można uzyskać odpust zupełny w dniu 1 i 2 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust można zyskać tylko jeden raz w  ciągu dnia. W czasie nawiedzenia  należy odmówić : Ojcze nasz, Wierze w Boga, być po spowiedzi i komunii świętej oraz pomodlić się w intencji Ojca św. Również  w dniach od 1-8 listopada za nawiedzanie cmentarza można uzyskać odpust zupełny, w pozostałe dni roku jedynie odpust cząstkowy. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie  czystym sercem.
 6. Kartki na wypominki listopadowe można składać w zakrystii. W listopadzie codziennie rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach,  a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
 7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 8. U ministrantów jest do nabycia kolorowy miesięcznik Staś dla dzieci w cenie 10 zl.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.