XXXI Niedziela Zwykła – 5 XI 2023 – Kluszkowce

1. Przypominamy, że do 8 listopada można ofiarować wielki dar odpustu za zmarłych za nawiedzenie cmentarza lub kościoła. Przez cały listopad rano ,msza święta za zmarłych
    polecanych w wypominkach listopadowych a wieczorem o 17:00 różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne można składać do końca grudnia. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzu 1 listopada kwoty 15 400 zł. i 20 euro.
  2. W tym tygodniu w liturgii w środę 8 listopada wspomnienie bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej , dziewicy NZ , w czwartek święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego ,papieża i doktora Kościoła, w sobotę św. Marcina z Tours biskupa. 11 listopada przypada narodowe Święto Niepodległości naszej ojczyzny. Z tej racji Wójt Gminy , Dyrektor CK i Związek Podhalan o/Kluszkowce zapraszają mieszkańców Kluszkowiec i okolic na Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. W programie Uroczysta msza święta o godz. 10:30 w kaplicy MB Częstochowskiej. Po mszy św. przemarsz pod obelisk Niepodległościowy przy remizie OSP. Pamiętajmy by w tym dniu wywiesić flagi narodowe w naszych domach.
  3. Już dziś informujemy że 19 listopada w niedziele będziemy przezywać uroczystość odpustowa ku czci Patrona naszego kościoła św., Rafała Kalinowskiego. Suma odpustowa z procesją o godz. 11,30. Do tej uroczystości będziemy przygotowywać się nowenną która rozpocznie się w 11 listopada.
  4. W przyszłą niedzielę, taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne Parafii.
  5. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety „Dobre Nowiny” cena 2 zł oraz kalendarz ścienny na przyszły rok wydany przez SS Karmelitanki Bose z Zakopanego, jako cegiełka na budowę nowego klasztoru. Minimalna cena 20 zł. W tym klasztorze klauzurowym jest nasza Parafianka S. Miriam Kowalczyk. Prosimy o wsparcie sióstr w
    budowie.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Regiec Danuta , Gaździak Urszula , Zachwieja Karolina , Janczy Małgorzata . W kaplicy : Florek Kinga , Wróbel Katarzyna ,Kowalczyk Katarzyna .
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
    przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy
    obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.