XXXII Niedziela Zwykła – 12 XI 2023 – Kluszkowce

1. Jak w każdą drugą niedziele miesiąca dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy kolejny etap wymiany pokrycia dachu tam gdzie stoi rusztowanie. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel w ub tygodni : pp Jan i Izabella Wojtaszek z USA ,Puszkarska Helena z USA , Jolanta i Kazik z kanady oraz Lucyna i Tomasz Jandura z Mizernej.

2. Dziś w kościele przeżywamy Dzień Solidarności z kościołem Cierpiącym. Dla prześladowanych chrześcijan przeznaczona jest kwesta do puszek po mszy św. przy wyjściu z kościoła a w przyszłą niedziele puszka dla ubogich w ramach XV Światowego Dnia Ubogich.

3. W kościele wyłożone są kartki na wypominki roczne ,które można składać do końca grudnia.

4. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 14 listopada obchodzimy święto Wszystkich świętych NZ a w środę wspomnienie wszystkich zmarłych , w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Zachęcamy w tym dniu do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 6,30 do 17,00 jako duchowe przygotowanie do odpustu. Po różańcu za zmarłych procesja a potem msza św. Adoracja wg. porządku. od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , od 8-9 Strażacka, Kamieniarska od 9-10 Zielona i Wżarowa od 10- 11 Wspólna , Polna , Gorczańska ,Modrzewiowa od 11-12 Pienińska, Stylchyn, Szkolna, Gospodarcza, od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka od 16-17 Kamieniarska, Przedszkola .

5. W przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy przezywać uroczystość odpustowa ku czci Patrona naszego kościoła św., Rafała Kalinowskiego. Sumie odpustowej z procesją o godz. 11,30 przewodniczyć będzie o. Paweł Hańczak Karmelita Bosy z Katowic.  Do tej uroczystości przygotowujemy się codzienna nowenną po mszy świętej wieczornej. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. Z racji prac na dachu procesja będzie wewnątrz kościoła.

6. U ministrantów jest do nabycia jeszcze kalendarz ścienny na przyszły rok wydany przez SS Karmelitanki Bose z Zakopanego ,jako cegiełka na budowę nowego klasztoru. Minimalna cena 20 zł. W tym klasztorze klauzurowym jest nasza Parafianka S. Miriam Kowalczyk. Prosimy o wsparcie sióstr w budowie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Brzegowska Monika , Jachymiak Sylwia , Kurpiel Barbara , Leśniak Agnieszka, Laskowska-Pelczrska Beata , Plewa Kinga . W kaplicy : Toczek Lucyna , Babiak Krystyna.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.