XXVIII Niedziela Zwykła – 9 X 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejsza taca jak w każdą II niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby materialne naszego kościoła.
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeprowadza się badanie praktyk religijnych tzw. Liczenie wiernych. W Mizernej uroczystość odpustowa.   
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski po hasłem „Blask prawdy”. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, będzie kwestować do puszek na stypendia dla zdolnej niezamożnej młodzieży, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II
 4.  Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Świętej, w Niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 5. Zbliża się listopad, czas modlitewnej pamięci za zmarłych. Zachęcamy do zrobienie porządków na cmentarzu pamiętajmy przy tym o segregacji śmieci. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe.
 6. W tym tygodniu Zapraszamy młodzież na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Klasa 8 we poniedziałek po Mszy wieczornej, klasa 7 w piątek po Mszy wieczornej.
 7. W środę spotkanie mężczyzn św. Józefa, a w czwartek grupy biblijnej po mszy świętej wieczornej w Kluszkowcach. W sobotę 15 października w Naszym Zakonie Karmelitańskim przypada Uroczystość Świętej Teresy od Jezusa doktor Kościoła i reformatorki naszego zakonu.
 8. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za wasz dar.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. Komunikat : Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbędą się w środę 12 października od godz. 12.45 na parkingu przy kościele w Kluszkowcach.