XXIX Niedziela Zwykła – 16 X 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiarę ……………………..zł złożoną na tacę w ub.  niedzielę, przeznaczoną na potrzeby materialne naszego kościoła.
 2. Dziś kolejna rocznica wyboru kard. Wojtyły  na papieża. W Polsce obchodzimy  XXII Dzień Papieski. Fundacja dzieło Nowego Tysiąclecia kwestuje do puszek na stypendia dla zdolnej niezamożnej młodzieży, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 3. Jak wszyscy doskonale wiemy jedną rodzinę z naszej miejscowości spotkała wielka tragedia w postaci utraty domu w pożarze. Ogłoszenie sołtysa……….
 4. W przyszłą niedzielę uczniowie ze szkoły podstawowej w Krośnicy przeprowadzą kiermasz własnoręcznie wykonanych dekoracji, które będzie można umieścić na grobach naszych bliskich. Całkowity dochód z tego kiermaszu przeznaczony jest na pomoc pogorzelcom.
 5. Zbliża się listopad, czas modlitewnej pamięci za zmarłych. Zachęcamy do zrobienia porządków na cmentarzu pamiętajmy przy tym o segregacji śmieci. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii.
 6. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 17 października  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika , we wtorek  św. Łukasza Ewg, w czwartek św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji a w sobotę św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu Zapraszamy młodzież na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Klasa 8 we wtorek po Mszy wieczornej, klasa 7 w piątek po Mszy wieczornej.
 8. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy Świętej, w Niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Za odmówienie cząstki różańca wspólnie można uzyskać odpust  czyli darowanie  kar czyśćcowych za grzechy pod zwykłymi warunkami.
 9. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za wasz dar.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą nasza parafiankę z Krośnicy śp. Stefanię Wojtaszek. Dobry Jezu   … 
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.