XXVIII Niedziela Zwykła – 15 X 2023 -Krośnica

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe Kościoła…. Bóg zapłać. Prosimy o wpłaty na ogrzewanie kościoła.
  2. Dzisiaj W Polsce obchodzimy  XXIII Dzień Papieski. Fundacja dzieło Nowego Tysiąclecia kwestuje do puszek na stypendia dla zdolnej niezamożnej młodzieży, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II.
  3. Trwa październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w odmawianiu różańca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 w niedzielę po mszy o 8:30. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia dla świata i pokoju.
  4. Zbliża się listopad, czas modlitewnej pamięci za zmarłych. Zachęcamy do zrobienia porządków na cmentarzu pamiętajmy przy tym o segregacji śmieci. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii.
  5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej , we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika, w środę św. Łukasza Ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego Patrona naszej Diecezji.
  6. U ministrantów do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 zł.
  7. W tym tygodniu zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania :
    środę godz. 18,15 klasy 8 a w czwartek klasy 7.
  8. Dziś dzień wyborów i referendum. Zachęcamy do wzięcia udziału i spełnienia swego
    obowiązku względem Ojczyzny.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu ….
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl