XXVII Niedziela Zwykła – 8 X 2023 -Krośnica

 1. Bóg nieustannie obdarza nas potrzebnymi łaskami, ale to od nas zależy czy skorzystamy tych darów czy tez je zmarnujemy. Dziś odpust parafialny w Mizernej z sumą o godz. 11:00
 2. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedziela miesiąca przeznaczona jest na potrzeby
  remontowe naszego kościoła.
 3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w odmawianiu
  różańca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, w niedzielę po mszy o 8:30. Wierni którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie mogą zyskać odpust zupełny.
 4. Zbliża się listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Już dziś zachęcamy by robić porządki na cmentarzu , pamiętając przy tym o segregacji śmieci. W kościele są już wyłożone kartki na wypominki listopadowe a roczne będą w grudniu.
 5. W przyszłą niedziele przypada XXIII Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu prowadzona jest kwesta do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej a uboższej młodzieży. Prosimy o wsparcie tego dzieła. Również przyszłą niedzielę 15 października w Naszym Zakonie Karmelitańskim przypada Uroczystość Świętej Teresy od Jezusa doktor Kościoła i reformatorki naszego zakonu.
 6. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu…
 8. Pragniemy poinformować że w ostatnim czasie zakupiliśmy nowy komplet obrusów ołtarzowych. Na ten cel przeznaczyliśmy wygospodarowane pieniądze z ofiar na kwiaty 1200 zł. natomiast 400 zł dołożył pan kościelny.
 9. U ministrantów do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 zl. .
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom
  życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.