XXVIII Niedziela Zwykła – 15 X 2023 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ubiegłą niedzieli kwoty 5700 zł na potrzeby inwestycyjne Parafii. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj natomiast z racji Dnia Papieskiego trwa kwesta Fundacji JP II do puszek na stypendia dla zdolnej a uboższej młodzieży.
 3. Trwa październik miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w odmawianiu różańca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17,00. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich w uproszeniu nawrócenia dla świata i pokoju. Wierni którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie mogą zyskać odpust zupełny.
 4. Wypominki listopadowe można składać w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy nie zostawiać
  kartek w kościele na ławkach. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych przez cały miesiąc Msza św. za zmarłych a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Robiąc porządki na cmentarzu , pamiętajmy o segregacji śmieci. Przypominamy tez o rocznej opłacie 20 zl. za śmieci od grobu. Są to środki przeznaczone na utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu.
 5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej , we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika, w środę św. Łukasza Ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego Patrona naszej Diecezji .
 6. W piątek 20 października całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o powołania
  kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz uświecenie kapłanów od godz. 6,30 do 17,00 z
  nabożeństwem i procesja do Miłosierdzia Bożego wg. porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , od 8-9 Strażacka, Kamieniarska od 9-10 Zielona i Wżarowa od 10-11 Wspólna, Polna , Gorczańska ,Modrzewiowa od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,Gospodarcza ,od 12-13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka od 16-17 Kamieniarska, Przedszkola.
 7. U ministrantów do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 10 zł.
 8. W tym tygodniu zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania :
  środę godz. 18,15 klasy 8 a w czwartek klasy 7.
 9. Dziś dzień wyborów i referendum. Zachęcamy do wzięcia udziału i spełnienia swego
  obowiązku względem Ojczyzny.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:
  Milaniak Zofia , Firek Elżbieta , Tomasiak Anna , Jankowska Małgorzata . W kaplicy : Siedlarczyk,Teresa , Edyta Sikora.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.