XXIX Niedziela Zwykła – 22 X 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w kościele . Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.
 2. Przyszła niedziela to ostatnia w miesiącu suma w oprawie góralskiej. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zachęcajmy się wzajemnie do odmawiania różańca o którym Matka Boża mówiła że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Zachęcamy do licznego udziału w odmawianiu różańca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17,00. Wierni którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie mogą zyskać odpust zupełny.
 4. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustu dla zmarłych można wyprosić jedynie
  czystym sercem. Spowiadamy codziennie przed i w czasie Mszy świętej rano i wieczorem. Wypominki listopadowe można składać w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy nie zostawiać kartek w kościele na ławkach. Za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych przez cały miesiąc Msza św. za zmarłych a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Robiąc porządki na cmentarzu , pamiętajmy o segregacji śmieci. Przypominamy tez o rocznej opłacie 20 zł. za śmieci od grobu. Są to środki przeznaczone na utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu. Już dziś informujemy że tradycyjnie w 1 listopada będzie parafialna kwesta na cmentarzu, przeznaczona na inwentaryzacje cmentarza , wymagana gdy wejdzie w życie 2025 nowa ustawa o cmentarzach.
 5. W tym tygodniu w liturgii w sobotę wspomnienie świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. U ministrantów do nabycia dla dzieci listopadowy numer Stasia” cena 10 zł.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie w środę Mężczyzn św. Józefa a w czwartek
  grupę biblijna po Mszy św. wieczornej do salki.
 8. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas zimowy. Msze święte nie ulegają zmianie.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bednarczyk Danuta , Pulka Beata , Siedlarczyk Teresa, Hryc Izabela . W kaplicy : Mroszczak Iwona i Kielusiak Dorota.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.