XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a w obchodzonym dziś  XX Dniu Papieskim Fundacja Dzieło Trzeciego Tysiąclecia kwestuje do puszek, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, jako żywy pomnik św. JP II. Dziś także odpust w Mizernej .
  2.  W tym tygodniu w liturgii: w czwartek 15 października, w naszym Zakonie obchodzimy Uroczystość św. Teresy od Jezusa, dziewicy, doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.
  3.  W kościele są wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki można składać w zakrystii. Zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu wokół grobów.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w Kluszkowcach zapraszamy do salki w klasztorze mężczyzn, chętnych na spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa.
  5. 15 października kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Tydzień Misyjny.
  7. Związku z pandemią i zaostrzonymi rygorami sanitarnymi prosimy o  przestrzeganie:  obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego.
  8. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30.  Zapraszamy do licznego udziału.
  9. Młodzież zapraszam na spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę po Mszy Świętej.
  10. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.
  11. Jak zapewne zdążyliście zauważyć, zniknęła z wnętrza kościoła Figura Pana Jezusa Miłosiernego, pani Lucyna Tkaczyk, której serdecznie dziękujemy, podjęła się pomalowanie tej figury, która nie wrócił już do kościoła, a będzie elementem wystroju nowej kaplicy pogrzebowej.
  12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.