XXIX Niedziela Zwykła – 18 X 2020 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ub. niedzielę na potrzeby parafii w wysokości 2111,5 zł.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach wspierając ich nie tylko ofiarą ale przede wszystkimi modlitwą. 
 1.  W tym tygodniu w liturgii:  20 października  tj wtorek wspomnienie św. Jana Kantego , kapłana , w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.  W przyszłą niedziele suma po góralsku. Zapraszamy w strojach regionalnych.
 1.  W kościele są wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.  Robiąc porządki na cmentarzu , pamiętajmy o segregacji  śmieci.
 1. Związku z pandemią i zaostrzonymi rygorami sanitarnymi prosimy  o  przestrzeganie:  obowiązku noszenia maseczek , dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego. W naszym kościele  może być jednorazowo  na każdej mszy św. do 65 osób.
 1. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Zachęcajmy się wzajemnie do modlitwy na  różańcu, o którym Matka Boża powiedziała że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. 
 1. U ministrantów do nabycia jest Duży kalendarz ścienny na przyszły rok, z kolorowymi zdjęcia św. Jana Pawła II i kard Wyszyńskiego. W cenie 15 zł
 2. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.
 3. Bóg zapłać za dar rodziców komunijnych, którym jest nowe kadzidło, używane do liturgii.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w klasie VIII odbędzie się w środę po Mszy Świętej i różańcu.
 5. Nabożeństwo szkaplerzne w przyszłą sobotę o godzinie 15:50.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny udzielił wiernym dyspensy od udziału w mszy świętej.

Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

 15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.