XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii a w obchodzonym dziś  XX Dniu Papieskim Fundacja Dzieło Trzeciego Tysiąclecia kwestuje do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży jako żywy pomnik św. JP II. Dziś odpust w Mizernej .     
 1.  W tym tygodniu w liturgii : w czwartek 15 października  w naszym Zakonie obchodzimy Uroczystość św. Teresy od Jezusa ,dziewicy , doktora Kościoła , w piątek  16 wspomnienipe św. Jadwigi Śląskiej – zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego z procesją po różańcu a sobotę  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.    
 1.  W kościele są wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii. Zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu wokół grobów a także o zadbanie grobu sąsiada które już nie maja tutaj rodziny ale ciało spoczywa na naszym cmentarzu. Do 28 listopada codziennie wieczorem  różaniec  z wyczytywaniem zmarłych oraz msza św. za zmarłych . Przypominamy o opłacie  na utrzymanie  cmentarza. Zaledwie 30 procent grobów jest opłaconych. 
 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki mężczyzn chętnych na spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa.
 1. 15 października kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Tydzień Misyjny.
 1. Związku z pandemią i zaostrzonymi rygorami sanitarnymi prosimy  o  przestrzeganie:  obowiązku noszenia maseczek , dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego ,dlatego w dużych ławkach w kościele nie może siedzieć więcej osób niż 4 osoby. W naszym kościele  może być jednorazowo   na każdej mszy św. do 150 osób .Na czas czerwonej strefy  do odwołania w naszym kościele będzie dodatkowa msza św. o godz. 15,00 z koronka do Bożego Miłosierdzia. 
 1. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17,00  Zapraszamy do licznego udział.
 1. 22 października zbiera się Trybunał Konstytucyjny by rozpatrzyć tzw. przesłankę  eugeniczną z zgodnością z Konstytucja RP, dlatego przez wstawiennictwo św. JP II rozpoczynamy nowennę  w obronie życia od 13 – 21 października po Mszy św. porannej.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej.
 1.  Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.