XXIX Niedziela Zwykła – 18 X 2020 – Kluszkowce

   

  1. Dziękujemy za ofiary złożone w ub. niedzielę na potrzeby parafii w wysokości 2250 zł. Ofiarę na rzeźbę  św. JP II  złożyli: Krzysztof i Helena Wojtaszek , Danuta i Ryszard Jabłoński ,  Lucyna Jandura, Rodzina Hagowskich. Bóg zapłać.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach wspierając ich nie tylko ofiarą ale przede wszystkimi modlitwą. 
  1.  W tym tygodniu w liturgii:  20 października  tj wtorek wspomnienie św. Jana Kantego , kapłana , w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.  W przyszłą niedziele suma po góralsku. Zapraszamy w strojach regionalnych.
  1.  W kościele są wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.  Robiąc porządki na cmentarzu , pamiętajmy o segregacji  śmieci. Za zmarłych do 28 listopada codziennie wieczorem  różaniec  z wyczytywaniem zmarłych oraz msza św. za zmarłych . Przypominamy o opłacie  na utrzymanie  cmentarza. Zaledwie 30 procent grobów jest opłaconych. 
  1. Związku z pandemią i zaostrzonymi rygorami sanitarnymi prosimy  o  przestrzeganie:  obowiązku noszenia maseczek , dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego ,dlatego w dużych ławkach w kościele nie może siedzieć więcej osób niż 4 osoby. W naszym kościele  może być jednorazowo   na każdej mszy św. do 150 osób .Na czas czerwonej strefy  do odwołania w naszym kościele będzie dodatkowa msza św. o godz. 15,00 z koronką do Bożego Miłosierdzia  oraz sobotnia wieczorna Msza będzie z kazaniem jako niedzielna Msza św.
  1. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17,00 .Zachęcajmy się wzajemnie do modlitwy na  różańcu o którym Matka Boża powiedziała że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia.  Zapraszamy do licznego udział.
  1. U ministrantów do nabycia jest Duży kalendarz ścienny na przyszły rok, z kolorowymi zdjęcia św. Jana Pawła II i kard Wyszyńskiego. W cenie 15 zł
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele : Pani Teresa Siedlarczyk , Bednarczyk Danuta ,Trybunia Paulina, Barbara  Szenszoł , Wójcik Zofia .W kaplicy : Plewa Danuta i Knutelska Magdalena.
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej:
  2. W związku z sytuacją epidemiczną arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny udzielił wiernym dyspensy od udziału w mszy świętej.

Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.