XXVIII Niedziela Zwykła – 10 X 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza taca, jak w każdą druga niedziele miesiąca przeznaczona jest cele inwestycyjne parafii. A w obchodzonym dziś XXI Dniu Papieskim zbierane są do puszek ofiary dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży.
 1. W tym tygodniu  w liturgii :  w poniedziałek wspomnienie  św. Jana XXIII papieża, w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa ,doktora kościoła i reformatorki naszego Zakonu a w sobotę  św. Jadwigi Śląskiej. 
 1.  Nabożeństwa różańcowe  codziennie wieczorem o godz. 17,00.  Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci i dorosłych. 
 1. W piątek 15 października trzeci piątek miesiąca w naszym kościele  trwa modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne podczas całodziennej adoracji  Najsw. Sakramentu . Adoracja wg porządku od 7-8 ul Kamieniarska i Turystyczna ,8-9 ul Wżarowa i Zielona , 9-10 ul Wspólna ,Polna Gorczańska, Pienińska,  10-11 ul.Podhalańska , 11-12 ul. Strażacka ,Sądecka , Przedszkolaków,   12-13 Rozwojowa Kluszkowianka ,13-14 Karpacka i Borek , Szkolna , 14-15 Karmelicka, Stylchyn , Cegielniana ,   16-17 , ul. Zdrojowa i Modrzewiowa. O godz. 17,00 nabożeństwo różańcowe, procesja ku czci Bożego miłosierdzia i Masza święta.
 1. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii, nie zostawiać na ławkach w kościele. W listopadzie rano Msza św.za zmarłych polecanych wypominkach a wieczorem Różanie c z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki  roczne  są w każda niedziele  w kaplicy o 7,30. Kartki na wypominki roczne można składać do końca roku po 1 listopadzie.
 1. Informujemy że  przyjmujemy już intencje  na przyszły rok  I kwartał  tj do 31 marca.
 1. W przyszłą niedzielę 17 października będzie procesja różańcowa z figura MB Różańcowej      o godz. 16,00 od kaplicy do kościoła. ul. Karmelicka, Podhalańską , Rozwojową, Zdrojową Gorczyńska do kościoła. Przynosimy świece na procesję. Nie będzie różańca w kościele.
 1. Trwa akcja „Pola nadziei”. W przyszłą niedzielę, 17 X, po każdej Mszy św. każdy ofiarodawca otrzyma cebulkę żonkila. Zebrane w czasie kwesty pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla hospicjów. Jej posadzenie jest symbolicznym aktem solidarności z umierającymi.
 1. U ministrantów do nabycia jest prasa Katolicka : Idziemy do św. Józefa, z artykułami poświeconym  zmarłym również 8 zl. pismo Głos Karmelu  kwartalnik cena 14 zł oraz Dobre nowiny 1 zł.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Plewa , Magdalena Knutelska, Danuta Plewa , Brzegowska Anna . W kaplicy: Ewa Piekarska i Krystyna Wojtaszek.    
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 1. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.