XXIX Niedziela Zwykła – 17 X 2021 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiarę  3990 na potrzeby parafii, złożone na tace w ub niedzieli. A w obchodzonym  XXI Dniu Papieskim zebrano  do puszek  dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży 1350 zł.
  2. Zachęcamy dziś do udziału w procesji różańcowej ,która rozpocznie się o godz.16,oo przy kaplicy. Nie będzie nabożeństwa różańcowego w kościele. O godz.17,30 Msza św. wieczorna. W ramach akcji Pola Nadziei , każdy ofiarodawca otrzyma cebulkę żonkila. Zebrane w czasie kwesty pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla hospicjów. Jej posadzenie jest symbolicznym aktem solidarności z umierającymi.
  3. W tym tygodniu  w liturgii :  w poniedziałek  święto św. Łukasza, Ewangelisty, w środę św. Jana Kantego  patrona naszej diecezji  a  w piątek święto św. Jana Pawła II.
  4.  Nabożeństwa różańcowe  codziennie wieczorem o godz. 17,00.  Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci i dorosłych.
  5. Informujemy że parafia zakupiła działkę o powierzchni 20 arów z przeznaczeniem na parking przy cmentarzu. Słowa wdzięczności kieruje do Pani notariusz Anny Rozmus za przeprowadzenie aktu notarialnego bezinteresownie. Bóg zapłać. Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich świętych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na zagospodarowanie  działki przy cmentarzu.
  6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas  Mszy świętej rano i wieczór.. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii . W listopadzie rano Msza św.za zmarłych polecanych wypominkach a wieczorem Różanie c z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki  roczne  są w każdą niedzielę  w kaplicy o 7,30. Kartki na wypominki roczne można składać do końca roku po 1 listopadzie.
  7. W tym tygodniu w środę 20.X  zapraszamy na spotkanie modlitewne  mężczyzn św. Józefa po Mszy świętej wieczornej a  grupa biblijna w czwartek  21 października.
  8. W przyszłą niedzielę  obchodzimy w kościele jako niedziela misyjna. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła.
  9. U ministrantów do nabycia jest prasa Katolicka : Idziemy do św. Józefa, z artykułami poświeconym  zmarłym również 8 zl. pismo Głos Karmelu  kwartalnik cena 14 zł oraz Dobre nowiny 1 zł. a także książeczka rozważań różańcowych i świadectwa że różaniec ocala rodziny. W cenie 25 zł .
  10. W tym tygodniu ofiary  relief św. Teresy złożyli :  pewna rodzina , Stanisław Bochnak , Rodzina Siedlarczyków z ul Szkolnej ,Anna i Franciszek Brzegowscy, Maria Palica , Tadeusz Wróbel i pewna osoba. Niech św. Teresa wszystkim ofiarodawcom wyprasza potrzebne łaski.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Zwydak , Izabela Palica ,Dorota Bańka , Brzegowska Maria . W kaplicy: Ewa Pola Rapciak , Jaworska Stanisława .
  12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  13. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.