XXVII Niedziela Zwykła – 3 IX 2021 – Kluszkowce

 1. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania Mszy świętych wieczornych zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę  o godz. 17,30.
 2. W tym tygodniu  w liturgii :  w poniedziałek wspomnienie  św. Franciszka z Asyżu ,we wtorek wspomnienie   świętej S. Faustyny  ,w czwartek wspomnienie  MB Różańcowej  .
 3.  Rozpoczął się  październik ,miesiąc modlitwy różańcowej.   Nabożeństwa różańcowe  o godz. 17,00.  Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci i dorosłych. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich  o uproszenie  pokoju na świecie i w naszej ojczyźnie oraz ustania pandami .Za  publiczne odmówienie  cząstki  różańca  można zyskać odpust zupełny.
 4. W przyszłą niedziele 10 października obchodzić będziemy kolejny XXI Dzień papieski. Tradycyjnie  w tym dniu Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia  . Kwestować będzie  na stypendia dla studiującej młodzieży, jako żywy pomnik św. JP II. Jest to także  druga niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 5. W kościele  wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Kartki prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii, nie zostawiać na ławkach w kościele. Zachęcamy powoli do robienia porządków na cmentarzu, jak również segregacji śmieci :plastiki po zniczach, sztuczne kwiaty do worków, szkło i inne trwałe odpady do kontenera a żywe kwiaty za ogrodzenie  przy studni. Przypominamy o płaceniu miejsca na cmentarzu, ponieważ dzięki tym opłatom możemy utrzymać czystość na cmentarzu. Niestety jest wiele okazałych grobów nie opłaconych przez całe lata a właściciele grobów  wyrzucają odpady do cmentarnych pojemników. Ktoś inny za nich płaci …Kto nie chce płacić to proszę zabierać ze sobą  własne śmieci  ,odpady z grobu do domu.
 6. Jeszcze raz wyrazy wdzięczności wszystkim ofiarodawcom  reliefu św. Teresy  od Dzieciątka Jezus oraz całej Radzie Parafialnej z jej przewodniczącym  Robertem Bednarczykiem za zaangażowanie w ten projekt .Ponadto za przywiezienie i montaż w kościele p. Grzegorzowi Wolskiemu, Rafałowi Babiak , elektrykowi  z Krośnicy Józefowi Hrycowi oraz p. Romanowi Plewie  za udostępnieni rusztowań na czas montażu oraz za złożone ofiary na ten cel :Zbigniewowi i Grażynie Koczór i pewnej rodzinie . Pozostaje jeszcze  wykonać relikwiarz  i sprowadzić relikwie  z Rzymu .Niech św. Teresa wszystkim ofiarodawcom wyprasza potrzebne łaski.
 7. Zapraszamy na spotkanie modlitewne  mężczyzn św. Józefa 6.X  w środę  po Mszy świętej wieczornej a  grupa biblijna w czwartek  7  października.
 8. U ministrantów do nabycia jest prasa Katolicka : dla dzieci kolorowy Staś za 8 zł. Idziemy do św. Józefa, z artykułami poświeconym  zmarłym również 8 zl. oraz Dobre nowiny 1 zł.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bednarczyk Monika , Szęszoł Barbara, Trybunia Paulina, Chryc Anna , Najger Anna . W kaplicy: Bednarczyk Sabina ,Kołek Aleksandra. 
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Komunikat :Zakład Usług Kominiarskich z NT informuje że od jutra tj 4 -18 października zostanie przeprowadzone okresowe czyszczenie oraz kontrola stanu tech. przewodów kominowych. Prosimy o udostępnienie budynków do przeglądu.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego parafianina z Krośnicy   śp. Stanisława Konopkę. Dobry Jezu ….
 13. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.