XXVI Niedziela Zwykła – 26 IX 2021 – Kluszkowce

 1. W Archidiecezji Krakowskiej trwa dziś zbiórka do puszek na fundusz  duszpasterski młodzieży. Troska o kościół wyraża się w spojrzeniem w przyszłość a wiec na młodzież ,Fundusz  przeznaczony jest na formację i ewangelizacje młodych.
 2. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania Mszy świętych wieczornych zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę  o godz. 17,30.
 3. W tym tygodniu  w liturgii :  w poniedziałek wspomnienie  św. Wincentego a Paulo ,we wtorek  28 września  wspomnienie   świętego Wacława, męczennika ,w środę  święto świętych Archaniołów Michała ,Gabriela i Rafała , w czwartek wspomnienie  św. Hieronima, doktora kościoła , W piątek  1 października  Uroczystość świętej Teresy od Dz. J. poświęcenie róż lub płatków  róż ,w sobotę   wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 4. We wtorek zapraszamy na Koronkę do Bożego miłosierdzia  godz. 15,00  która odmówimy  przy rondzie  k/zajazdu Pienińskiego w ramach inicjatywy  Koronka na ulicach świata. Można ze sobą przynieść  obraz  Miłosierdzia  Bożego, lub znicza
 5. W  tym tygodniu rozpoczyna się  październik ,miesiąc modlitwy różańcowej. Rozpoczęcie nabożeństw  różańcowych  w czwartek o godz. 18,30  procesją z figurą MB w kościele , a od 1 października nabożeństwa będą o godz. 17,00.  Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci i dorosłych.Za  publiczne odmówienie  cząstki  różańca  można zyskać odpust zupełny.
 6. 1 października  przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w godzinach rannych. Spowiedź w piątek i w sobotę  rano :  od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 16,oo do 18,30.Taca na cele misyjne .W sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30 i nabożeństwo  I soboty.
 7. Jak już informowaliśmy  w  piątek 1 października  w uroczystość  św. Teresy od Dzieciątka Jezus  zapraszamy na poświecenie reliefu świętej. O godz.17,30 Mszy świętej przewodniczy  i poświecenia dokona nasz rodak  O. Mariusz  Wójtowicz  Ocd z Krośnicy. Msza święta będzie sprawowana w int. Ofiarodawców ,dzięki którym powstało to dzieło .Bardzo jesteśmy wdzięczni ofiarodawcom bo były to ofiary serca, ile kogo było stać. W tym tygodniu ofiary złożyli :  pewna rodzina , Zbigniew i Anna Chryc ,Monika i Robert Bednarczyk , Piotr i Sylwia Kowalczyk ,Anna Leśnicka , Rodzina Plewów, Grażyna Gaweł, Izabela i Jan Wojtaszek. Niech św. Teresa wszystkim ofiarodawcom wyprasza potrzebne łaski.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Barbara Wojtaszek ,Sylwia Kowalczyk ,Albina Sosna .Maria Sopata , Markus Maria .  W kaplicy: Monika Palica  Irena Huzior i Zofia Wójcik . 
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 10. Dziś w kościołach w Polsce odbywa sie  liczenie wiernych do celów statystycznych.
 11. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych parafian  w ub tygodniu śp. Andrzeja Brzegowskiego i śp. Anna Palica  z Kluszkowiec . Dobry Jezu ….
 12. KOMUNIKAT – Wójta Gminy przypomina  o trwającym spisie Powszechnym ludności do 30 września. Za niedopełnienie obowiązku grozi kara grzywny . Jeszcze 28 września w godz. 14 – 17,00 w UG w Maniowach  będzie można dokonać  tego obowiązku kto jeszcze nie zdążył się spisać.
 13. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.