XXV Niedziela Zwykła – 19 IX 2021 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiarę 4010 zł. i 50 $ USA złożone na tacę  ub niedzieli na potrzeby parafii. 
 1. W tym tygodniu  w liturgii :  We wtorek  21 września przypada święto  świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty ,w czwartek wspomnienie  św. O. Pio .W piątek 24 września  modlimy się  o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii podczas całodziennej adoracji zakończonej procesja do Bożego miłosierdzia o godzx.18,45.  Adoracja wg porządku : od 7-8 ul. Wżarowa i Stylchyn ,Karpacka , 8-9 Słoneczna , 9-10 ul. Wspólna , Polna , Przemysława i Gorczańska , 10-11 ul. Podhalańska , 11-12 Sadecka i Strażacka  12-13 Karmelicka, Przedszkolaków i Cegielniana, 13-14 Turystyczna i Zielona ,Szkolna , 14-15 Leśna i Zdrojowa , 15-16 Modrzewiowa i Piękna , 16-17  ul. Kamieniarska , 17 -18 Kluszkowianka i Rozwojowa .
 1. W przyszłą  niedzielę, 26 września, na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się  błogosławieństwo                          i wręczenie różańców dla dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I komunii św. Po Mszy spotkanie dla rodziców w salce.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane na relief św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  Rzeźba jest już na ukończeniu. Większość elementów została juz przywieziona   z Krakowa i złożona w kaplicy bocznej św. Józefa.Bardzo dziekuje p. Grzegorzowi wolskiemu, Rafałowi Babiakowi za transport oraz p. Markowi Mszanikowi za wykonanie dokumentacji technicznej.  Pod koniec września będzie już montowana.1 października we wspomnienie św. Teresy od Dz.J. poświęcić. W minionym tygodniu  ofiary złożyli Lucyna Jandura , Maria i Kazimierz Hagowscy ,Hanna i Jan Piłat , Jolanta i Marek Mszanik , Danuta i Wojciech Bednarczyk. Niech św. Teresa wyprasza potrzebne łaski.
 1. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Suma „góralska.” Zapraszamy w strojach góralskich. Ustanowienia naszego Arcypasterza  Marka Jędraszewskiego ,ostatnia niedziela września będzie obchodzona jako Dzień Modlitw za młodzież  oraz przeznaczona kwesta do puszek na ten cel.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Ubik Brzegowska Anna , Groń Danuta , Ubik Krystyna i Poręba Barbara .  W kaplicy: Kowalczyk  Mariola i Leśnicka Maria .
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 1. Pan Wojciech Bednarczyk –Sołtys, przypomina  że w dziś o godz. 15,00  Sali GOK-u   będzie zebranie wiejskie w na którym będą omawiane ważne sprawy mieszkańców. Prosi o liczne przybycie.
 1. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych parafian  w ub tygodniu śp. Jana Siedlarczyka  z Krośnicy i Andrzeja Plewa z Kluszkowiec . Dobry Jezu ….
 1. KOMUNIKAT – Wójta Gminy przypomina  o trwającym spisie Powszechnym ludności do 30 września. Za niedopełnienie obowiązku grozi kara grzywny . 21 i 28 września w godz. 14 – 17,00 w UG w Maniowach  będzie można dokonać  tego obowiązku kto jeszcze nie zdążył się spisać.
 1. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.