XXIV Niedziela Zwykła – 12 IX 2021 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiarę 1270 zł. złożone do puszek ub niedzieli na pomoc  uchodźcą z Afganistanu. 
 2. Dzisiaj jak w każdą druga niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 3. W tym tygodniu  w liturgii : w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i doktora kościoła. We wtorek 15 września przypada święto Podwyższenia Krzyża. Jt dzień modlitw o wierność Krzyżowi w naszej ojczyźnie i w rodzinach. O godz. 18,25 odprawimy w tej intencji drogę  Krzyżową. W środę wspomnienie MB Bolesnej. W czwartek wspomnienie  świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp. W sobotę  świętego Stanisława Kostki , Patrona Polski i polskiej młodzieży.
 4. Spotkanie młodzieży przygotuwujacych się  do bierzmowania w środy  godz. 18,00 klasy VIII   a czwartki klasy VII.
 5. U ministrantów jest  są jeszcze do nabycia  kalendarze z wizerunkami  świętego Józefa na przyszły rok 2022 w cenie 6 zł.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na relief św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  Rzeźba jest już na ukończeniu. Pod koniec września będzie już montowana.1 października we wspomnienie św. Teresy od Dz.J. poświęcić. W minionym tygodniu  ofiary złożyli  Krystyna i Stanisław Jandura  , pewna rodzina, Robert i Monika Palica , Adela i Stanisław Babiak ,Rodzina Porębów , Anna i Kazimierz Gorlicki , Danuta i Czesław Węgrzyniak.  Niech św. Teresa wyprasza potrzebne łaski.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Robert Piotr Brzegowski , kawaler z Kluszkowiec i Danuta Jagoda Grywalska , panna ze Sromowiec Wyżnych. Zapowiedź  trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego zobowiązany  jest w sumieniu zgłosić  je w kancelarii parafialnej.
 8. Od dziś kościół  w Polsce cieszy się nowymi błogosławionymi : kard. Wyszyńskim i Matka Elżbietą Czacka. Niech wstawiają  się za naszą  ojczyzną przed Bogiem. 
 9. Zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę  Oblężenia Częstochowy  w dniu 18 września, Wyjazd o godz. 8,oo rano. Można tez jechać własnym samochodem. Zapisy do środy w zakrystii lub w kancelarii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Ewa Szczodrowska , Beata Machaj , Bożena Kurnat ,Marta Palica . W kaplicy: Gurgul Małgorzata, Bańka Grażyna .
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Pan Wojciech Bednarczyk –Sołtys, informuje że w przyszłą niedziele tj 19 września o godz. 15,00 będzie zebranie wiejskie w Sali GOK-u na którym będą omawiane ważne sprawy mieszkańców. Prosi o liczne przybycie.
 13. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą w ub tygodniu śp. Marię Siedlarczyk. Dobry Jezu ….
 14. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.