XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021 – Kluszkowce

1. Na Apel Konferencji Episkopatu Polski, dziś w kościołach w Polsce trwa zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Afganistanu.
  2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  3. W tym tygodniu  we wtorek 8 września przypada święto Narodzenia NMP , znane w Polsce jako  święto MB Siewnej. Zwyczajem naszych ojców w tym dniu w kościołach święci się zboże i różne nasiona pod przyszłe  zasiewy na każdej Mszy świętej. Msze święte w tym dniu  : w kaplicy o 7,00  w kościele  6,30 , 11,30 i 19,oo .
  4. U ministrantów jest  są do nabycia  kalendarze  na przyszły rok 2022 w cenie 6 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 1 zł. w całości poświecony  beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego , między innymi o cudach potrzebnych do beatyfikacji czy miejsca pamięci Prymasa Tysiąclecia. A także dla dzieci kolorowy miesięcznik  STAŚ w cenie 8 zł.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na relief św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Cała rzeźba będzie kosztować 105 tys. na razie mamy zapłacone polowa tej  ceny. Końcem września powinna być już ukończona. W minionym tygodniu  ofiary złożyli Joanna i Robert Gdowscy oraz pewna rodzina.  Niech sw. Teresa wyprasza potrzebne łaski.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Robert Piotr Brzegowski , kawaler z Kluszkowiec i Danuta Jagoda Grywalska , panna ze Sromowiec Wyżnych. Zapowiedź  druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego zobowiązany  jest w sumieniu zgłosić  je w kancelarii parafialnej.
  7. W przyszłą niedziele będziemy przeżywać w Polsce beatyfikacje Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Poprzez  transmisję TV warto w niej łączyć się duchowo. Jak w każdą drugą niedziele miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby Parafii.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Danuta Dziatkowicz , Jandura Danuta , Lucyna Regiec , Babik Urszula, Tkaczyk Agnieszka . W kaplicy: Rapciak Krystyna i Helena Koterba .
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.