XXII Niedziela Zwykła – 29 VIII 2021 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za liczny udział w Triduum i Uroczystościach odpustowych ku czci MB Częstochowskiej , Patronki naszej Parafii   oraz obecność w strojach regionalnych.
 2. Wakacje dobiegają końca. Już w środę  1 września rozpocznie się  nowy rok szkolny. Msza święta na rozpoczęcie  roku szkolnego w zespole szkolno-przedszkolnym w Kluszkowcach będzie o godz. 9,00 w kościele . Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, opiekunów a także grono pedagogiczne i dyrekcję. Pracę katechetów podejmuje tak jak w ub roku o. Grzegorz i br. Piotr. W Krośnicy O. Mariusz.
 3. Decyzją  O. Prowincjała  żegnamy br. Piotra które zostaje przeniesiony do Zawoi. Dziękujemy mu za długoletnia posługę  w naszej parafii .
 4.  W tym tygodniu :  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W  te dni spowiedź rano o godz. 6,30 do 7,00 i popołudniu od 18,00 do 19,30.W czwartek i piątek nabożeństwo przed Msza święta  tj. o godz. 18,30 .Odwiedzimy  chorych , taca pierwszo piątkowa na cele misyjne.  W sobotę  zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.
 5. We wtorek 31 sierpnia kancelaria będzie nieczynna. Ze względu na spotkanie katechetów i proboszczów  z metropolitą  abp w Krakowie.
 6. U ministrantów jest  są do nabycia  kalendarze  na przyszły rok 2022 w cenie 6 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 1 zł.
 7. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania dla scholi i ministrantów. Serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki  do scholi. A chłopców do grona ministrantów. Spotkanie wszystkich ministrantów po przewie wakacyjnej  w sobotę o godz. 10,00 . W tym roku opiekun ministrantów jest dalej O. Grzegorz a scholi katecheta br. Piotr.
 8. Informujemy że w przyszłą niedzielę jest pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na afiszu. Dojazd we własnym zakresie. Również Caritas Polska będzie prowadziła zbiórkę do puszek na rzecz  kryzysu migracyjnego w Afganistanie. A taca jak w drugą niedziele miesiąca na potrzeby inwestycji w  parafii. Rada parafialna poczyniła już pewne starania o zakup działki na parking przy cmentarzu.
 9. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Robert Piotr Brzegowski , kawaler z Kluszkowiec i Danuta Jagoda Grywalska , panna ze Sromowiec Wyżnych. Zapowiedź  pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego zobowiązany  jest w sumieniu zgłosić  je w kancelarii parafialnej.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Palica Jadwiga , Sabina Huzior , Bronisława Konieczny , Katarzyna Dziatkowicz.  W kaplicy: Bochnak Małgorzata , Kowalczyk Alicja , Bańka Natalia , Winczowska Maria  , Jandura Anna.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.