XXI Niedziela Zwykła – 22 VIII 2021 – Kluszkowce

  1. W czwartek 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość ku czci MB Częstochowskiej , Patronki naszej Parafii  .Uczestnicząc w uroczystości  odpustowej  będziemy dziękować Bogu za opiekę przez pośrednictwo Matki Bożej  nad naszą Parafia. Duchowym przygotowaniem do odpustu będzie Triduum  które rozpoczniemy w poniedziałek , na Mszy świętej wieczornej. Przez trzy dni o godz. 18,30 śpiew godzinek ,Prosimy  w poniedziałek  Różę  św. Rafała Kalinowskiego wtorek św. Teresy od Dz.J a w środę różę MB Częstochowskiej o prowadzenie godzinek.      O 19 ,00 Msz a św. z okolicznościowym kazaniem a po mszy św. nabożeństwo.  Natomiast zewnętrznym  przygotowaniem będą porządki w kaplicy i w otoczeniu kaplicy na procesje. Proszę by /wtorek lub w  środę/ do sprzątania  przyszło kolejnych pięć rodzin. Ponadto proszę o przewiezienie sztandarów , feretronów z kościoła do kaplicy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesje. Są wakacje dzieci są  w domach. Proszę rodziców o dopilnowanie  ich  udziału. Msze święte w dniu odpustu w kaplicy o 7,30 i suma o godz. 11,30  w kościele  o godz. 6,30 i 19,00.  Sumie opustowej przewodniczyć będzie Opat Cystersów z Jędrzejowa o. Jacek.
  2. Przy okazji odpustu dziękujemy p. Marii za bezinteresowna opieke nad kaplica oraz wszystkim troszczącym się o czystość i porządek wokół kaplicy.; p. Tadeuszowi za koszenie trawy, p. Krystynie i p. Annie  za ozdobne wieńce z buszpanu.
  3. Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną dziękuje za złożone ofiary do puszki w  niedzielę 1 sierpnia. Na ten cel złożono 2899,78 złotych i 5 euro.
  4.  W tym tygodniu :  We wtorek 24 sierpnia , święto świętego Bartłomieja, Apostoła. Opust w Niedzicy , w  piątek wspomnienie św. Moniki   , w sobotę wspomnienie św. Augustyna, bp i doktora kościoła.
  5. W przyszłą niedziele suma góralska. Zapraszamy do udziału w strojach góralskich a zarazem będzie  to dziękczynienie za tegoroczne zbiory, czyli dożynki gminne.
  6. U ministrantów jest  do nabycia  modlitewnik maryjny z różnymi modlitwami w danej potrzebie. Cena  5 zł. oraz kalendarze  na przyszły rok 2022 w cenie 6 zł.
  7. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Maciej Józef Zarębczan, kawaler z Maniów i Agnieszka Gabriela Dziatkowicz , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź  trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego zobowiązany  jest w sumieniu zgłosić  je w kancelarii parafialnej.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Bańka Teresa , Bednarczyk Lucyna ,Bednarczyk Agnieszka i Tomczyk Maria .  W kaplicy:  Kowalczyk Barbara i  Koczór  Grażyna.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.