XX Niedziela Zwykła – 15 VIII 2021 – Kluszkowce

 1. W dzisiejszą  niedzielę  obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po raz kolejny wpatrujemy się w niebo , gdzie Maryja z ciałem i duszą została wzięta. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone dziś kwiaty i zioła , ale przede wszystkim serce i codzienny trud przybliżenia się do Boga. Dziś odpust w Łapszach Niżnych.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę ub. niedzieli wysokości 3830 zł na potrzeby parafii .
 3.  W tym tygodniu : W poniedziałek 16 sierpnia  dzień imienin o. Stefana , otoczmy solenizanta modlitwa. We wtorek 17 sierpnia , święto świętego Jacka ,patrona Archidiecezji Krakowskiej, w czwartek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora kościoła  , w sobotę wspomnienie św. Piusa X , papieża. 
 4. 20 sierpnia w piątek w naszym kościele  całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 18,45 procesją ku czci Bożego Miłosierdzia. Po procesji wieczorna msza święta. Adoracja wg porządku :od 7-8 ul. Wżarowa i Stylchyn ,Karpacka , 8-9 Słoneczna , 9-10 ul. Wspólna , Polna , Przemysława i Gorczańska , 10-11 ul. Podhalańska , 11-12 Sadecka i Strażacka  12-13 Karmelicka, Przedszkolaków i Cegielniana, 13-14 Turystyczna i Zielona ,Szkolna , 14-15 Leśna i Zdrojowa , 15-16 Modrzewiowa i Piękna , 16-17  ul. Kamieniarska , 17 -18 Kluszkowianka i Rozwojowa .
 5. U ministrantów jest  do nabycia  modlitewnik maryjny z różnymi modlitwami w danej potrzebie. Cena  5 zł.
 6. Już dziś informujemy że zbliżamy się odpustu parafialnego ku czci Patronki naszej Parafii  MB Częstochowskiej -26 sierpnia.
 7. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyla : Anna Palica . Ofiarodawcom  niech św. Teresa od Dz. wyprasza potrzebne łaski.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Maciej Józef Zarębczan, kawaler z Maniów i Agnieszka Gabriela Dziatkowicz , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź  druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego zobowiązany  jest w sumieniu zgłosić  je w kancelarii parafialnej.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Warpecha Krystyna , Leśnicka Maria ,Gruca Agnieszka i Fiust Anna .  W kaplicy:  Bednarczyk Krystyna i  Bednarczyk Barbara.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.