XXVII Niedziela Zwykła – 3 IX 2021 – Krośnica

1. Przypominamy, że od 1 października do końca czerwca nie będzie już zmiany czasu odprawiania Mszy świętych w dni powszednie i będą one odprawiane zawsze o godzinie 18:00.
  2. W tym tygodniu  w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek wspomnienie świętej S. Faustyny, w czwartek wspomnienie MB Różańcowej  .
  3.  Rozpoczął się  październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Świętej, w Niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30. Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci i dorosłych. Niech ta modlitwa jednoczy nas wszystkich  o uproszenie  pokoju na świecie i w naszej ojczyźnie oraz ustania pandami .Za  publiczne odmówienie cząstki różańca można zyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedziele 10 października obchodzić będziemy kolejny XXI Dzień papieski. Tradycyjnie  w tym dniu Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kwestować będzie  na stypendia dla studiującej młodzieży, jako żywy pomnik św. JP II. Jest to także  druga niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  5. Zachęcamy powoli do robienia porządków na cmentarzu, jak również do segregacji śmieci
  6. Wciąż zbieramy ofiary na ogrzewanie kościoła, na zakup pelletu, prosimy o wpłaty w wysokości 80 zł.
  7. Zapraszamy na spotkanie modlitewne mężczyzn św. Józefa 6.10, w środę po Mszy świętej wieczornej w klasztorze w Kluszkowcach, a  grupa biblijna w czwartek 7  października także w klasztorze.
  8. U ministrantów do nabycia jest prasa Katolicka: Idziemy do św. Józefa, z artykułami poświęconymi  zmarłym w cenie 8 zl. oraz Dobre nowiny za 1 zł.
  9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  12. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego parafianina z Krośnicy śp. Stanisława Konopkę. Dobry Jezu ….
  13. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.