XXVI Niedziela Zwykła – 26 IX 2021 – Krośnica

 1. W Archidiecezji Krakowskiej trwa dziś zbiórka do puszek na fundusz  duszpasterski młodzieży. Troska o kościół wyraża się w spojrzeniem w przyszłość a więc na młodzież, fundusz przeznaczony jest na formację i ewangelizacje młodych.
 2. Od 1 października do końca czerwca nie będzie już zmiany czasu odprawiania Mszy świętych w dni powszednie i będą one odprawiane zawsze o godzinie 18:00.
 3. W tym tygodniu  w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo ,we wtorek  28 września  wspomnienie  świętego Wacława, męczennika, w środę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała , w czwartek wspomnienie  św. Hieronima, doktora kościoła, W piątek 1 października Uroczystość świętej Teresy od Dz. J. poświęcenie róż lub płatków róż, w sobotę  wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę 3 października po Mszy świętej o godzinie 8:30.
 5. W  tym tygodniu rozpoczyna się  październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Rozpoczęcie nabożeństw  różańcowych w piątek po Mszy Świętej. Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci i dorosłych. Za  publiczne odmówienie cząstki różańca można zyskać odpust zupełny.
 6. 1 października przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w godzinach rannych. Spowiedź w piątek od 16,oo. Taca przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę Odwiedziny chorych w godzinach rannych, zmiana tajemnic różańcowych o godz.17,00, adoracja róż różańcowych i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 7 w piątek po Mszy Świętej.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele jest nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Dziś w kościołach w Polsce odbywa się  liczenie wiernych do celów statystycznych.
 12. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych parafian w ub. tygodniu śp. Andrzeja Brzegowskiego i śp. Annę Palica z Kluszkowiec . Dobry Jezu ….
 13. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.