XXVI Niedziela Zwykła – 27 IX 2020 – Krośnica

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek do Serca PJ, taca przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę rano odwiedziny chorych, adoracja NSPJ i nabożeństwo I sobót miesiąca o godz. 16,00. Po Mszy Świętej spotkanie róż Różańcowych. Spowiedź w piątek od 15.30. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w strojach góralskich, jak również do adoracji Najświętszego Sakramentu Pana Jezusa pomiędzy mszami.     

2. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania Mszy św., w dzień powszedni Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00. 

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, doktora kościoła, w czwartek święto św. Teresy od Dz.J. Karmelitanki Bosej i doktora kościoła i w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

4. W czwartek, 1 października rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału  zarówno dzieci jak i dorosłych, a zwłaszcza młodzież, bo ich brakuje w kościele. W tym trudnym czasie weźmy wszyscy różaniec do ręki. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30.

5. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. Gazeta  prawie w całości poświęcona jest modlitwie różańcowej. 

6. Dzisiejsza  niedziela obchodzona jest jako Dzień Migranta i Uchodźcy, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski w całej Polsce jest  prowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

7. Młodzież zapraszam na spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę po Mszy Świętej.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. „Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań kolonoskopowych w ramach projektu: „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego, wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu- ETAP II”.

Każdy pacjent otrzymuje bezpłatnie, specjalny preparat do oczyszczenia jelita oraz znieczulenie. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać ze zwrotu kosztów dojazdu, a ich opiekunowie po wypełnieniu odpowiedniego wniosku otrzymują zwrot, za pełnienie opieki nad pacjentem.

Warunek skorzystania to:

  • osoby w wieku 50-65 lat;
  • osoby w wieku 40-65 u których, u krewnego w pierwszej linii wystąpił rak jelita grubego;
  • osoby w wieku 25-65 lat, u których w rodzinie zdiagnozowano zespół Lyncha.

Rejestracja jest dostępna pod numerem telefonu: 18 263 39 10, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7.00 -12.00.”

12. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30

13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.