XXVI Niedziela Zwykła – 27 IX 2020 – Kluszkowce

1. Dziś dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory, by nikomu nie brakło chleba. Uroczysta Msza św. z poświęceniem wieńca dożynkowego o godz. 11.30, na która serdecznie zapraszają Pan Wojciech Bednarczyk – sołtys i KGW Kluszkowce.   

2. Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu na rzeźbę św. Jana Pawła: Kazimierz Gorlicki i pewna rodzina. Bóg zapłać. 

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, doktora kościoła, w czwartek święto św. Teresy od Dz.J. Karmelitanki Bosej i doktora kościoła i w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Również w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek do Serca PJ, taca na cele misyjne. W godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo I sobót miesiąca. O godz. 16,30 .Spowiedź w te dni: rano od 6.15 do 7.00 i popołudniu od 16.30 do 18.30.         

4. W czwartek, 1 października rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Rozpoczniemy je 30 września  procesją z figurą Matki Bożej godz. 18.30.Zachęcamy do licznego udziału  zarówno dzieci jak i dorosłych  a zwłaszcza młodzież ,bo ich brakuje w kościele. W tym trudnym czasie weźmy wszyscy różaniec do ręki. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.

5. 28 września  trwa akcja Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach Polski. Włączmy się jako parafia w tę akcję przy rondzie   obok  Gościńca Pienińskiego o godz.15.00. Serdecznie zapraszamy.

6. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. Gazeta  prawie w całości poświęcona jest modlitwie różańcowej. 

7. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania Mszy św. wieczornych, zarówno w niedziele i w dzień powszedni Msze św. będą odprawia wieczorem o godz. 17.30. 

8. Dzisiejsza  niedziela obchodzona jest jako Dzień Migranta i Uchodźcy, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski w całej Polsce jest  prowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

9. Spotkanie młodzieży  do bierzmowania w środę klasy VII i w czwartek klasy VIII w salce po mszy świętej wieczornej.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Krystyna Ubik, Brzegowska Anna, Groń Danuta i Ubik Maria. W kaplicy: Maria Winczowska i Anna Jandura.  

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl 

12. Pan Wojciech Bednarczyk – Sołtys, zaprasza dziś mieszkańców na zebranie wiejskie o godz. 15.00 w Sali GOK w Kluszkowcach.

 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.