XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Fundusz Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
 2. W  tym tygodniu w liturgii: 27 września we wtorek, wspomnienie świętego Wincentego
  a Paulo, w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima. W sobotę 1 października Święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus poświęcenie róż i płatków róż. Jest to też pierwsza sobota miesiąca, odwiedzimy chorych, w ten dzień jest także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 3. W tym tygodniu rozpoczyna się październik miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i dorosłych.
 4. Nasza parafia jest współorganizatorem Kursu Małżeńskiego Alfa. Jest to cykl 7 spotkań tematycznych. Celem spotkania jest wzmocnienie i pogłębienie relacji małżeńskich.    Rozpoczęcie 28 września w środę o godz. 18,30  w hotelu stacji narciarskiej
  w Kluszkowcach. Szczegółowe info. na plakacie. Zgłoszenia pod numer Tel podany na plakacie.
 5. Wyjątkowo, bo w najbliższy czwartek, zapraszamy na Nabożeństwo szkaplerzne o godzinie 17:00.
 6. Spotkanie przygotowujące przed bierzmowaniem dla klasy 7 odbędzie się w piątek po Mszy Świętej.
 7. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:00 wolontariusze z naszej szkoły będą kwestować na rzecz Fundacji Adama Worwy, natomiast w przyszłą niedzielę, 2 X, po każdej mszy świętej odbędzie się kwesta na fundację „Pola nadziei” . Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla hospicjów. Ofiarodawcy mogą otrzymać cebulkę żonkila
 8. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny w cenie 2 zł.
 9. W dniu 27 września kancelaria będzie otwarta tylko popołudniu.
 10. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za wasz dar.
 11. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.