XXV Niedziela Zwykła – 18 IX 2022 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszego kościoła w kwocie ………….. Dzisiejsza kwesta do puszek przeznaczona jest duszpasterstwo młodzieży w naszej archidiecezji.
 2. W  tym tygodniu w liturgii: 19 września – wtorek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich, w środę  święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty , w piątek św. O. Pio .
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę Róź Różańcowych do Łagiewnik w ostatnią sobotę miesiąca tj. 24 września. Zapisy do 22 września. Wyjazd rano o godz. 7,15 z pod kościoła. W programie  o godz. 10,15 Misterium o bł. Paulinie Jaricot , procesja różańcowa i Eucharystia o godz. 12,00 .
 4. Zapraszamy 6.10 na uwielbienie w Tauron Arenie, w tym roku pod tytułem NIENASYCENI – bo każdemu z nas gdzieś b r a k u j e. Za mało pokoju, cierpliwości, miłości, radości… Nosimy tę dziurę w sercu, którą zapełnić może tylko Bóg – a stawiając Go w centrum i oddając należną Mu chwałę – porządkujemy swoją rzeczywistość i dajemy Mu przestrzeń, żeby działał – nasycał (głoszą: O. Adam Szustak OP i o. Tomasz Nowak OP). Zapisy do środy.
 5. Nasza parafia jest współorganizatorem Kursu Małżeńskiego Alfa. Jest to cykl 7 spotkań tematycznych. Celem spotkania jest wzmocnienie i pogłębienie relacji małżeńskich.    Rozpoczęcie 28 września w środę o godz. 18,30  w hotelu stacji narciarskiej w Kluszkowcach. Szczegółowe informacje na afiszu. Zgłoszenia pod numer Tel podany na afiszu.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Artur Kaleciak, kawaler z Krośnicy i Karolina Marek, panna z Czorsztyna. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do zawarcia tego związku powinien zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 7. W  dniach 22 września i 27 kancelaria będzie nieczynna w godzinach rannych, ale tylko popołudniu .
 8. Bardzo prosimy także o składanie ofiar na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za wasz dar.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Ogłoszenie: Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie dotyczące budżetu na rok 2023, które odbędzie się 21 września tj. środa o godzinie 18 tej w remizie OSP.
 13. Boże miłosierdziu polećmy zmarłego w ub tygodniu śp. Jacka Firka z Kluszkowiec. Dobry Jezu  …
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.